UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польські перевізники блокують кордон: що робить уряд України для подолання проблем

Урядовці нагадують польським колегам про меморандуми і просять збільшити кількість транспортних смуг.

Уряд намагається врегулювати ситуацію з чергами на кордоні з Польщею, де з початку місяця страйкують польські перевізники. Про це йдеться у статті Сергія Куюна і Наталії Курган «Польський іспит для українського паливного ринку».

«Намагаємося шукати компроміси, щоб збільшити пропускну спроможність і виконувати вже укладені меморандуми, але це складно. Запропонували польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок на ПП «Угринів—Долгобичув» і «Грушів—Будомеж». Чекаємо відповідь укотре», — цитують автори статті заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача.

Відомо, що однією з пропозицій української сторони був безперешкодний рух паливовозів, бо вони працюють виключно на забезпечення внутрішніх потреб України й навіть теоретично не можуть складати конкуренцію польським перевізникам. Але її було відкинуто, як і решту пропозицій.

Минулого тижня на кордоні з обох боків перебували понад 20 тис. транспортних засобів. Українські прикордонники заявили, що у Краківці та Раві-Руській їхні польські колеги пропускали максимум дві автівки на годину. Ситуацію ускладнили і страйки польських перевізників, які відчутно хитнули український ринок і ціни. Дальнобійники заблокували три найбільші контрольно-перепускні пункти: «Дорогуськ—Ягодин», «Корчова—Краківець» і «Хребінне—Рава-Руська». Їхня основна вимога — скасування транспортного «безвізу», який Україна отримала від Євросоюзу 2022 року. Страйкарі вважають, що українські перевізники складають їм недобросовісну конкуренцію, забираючи на себе частину вантажного потоку. Проведення страйку погодив польський уряд.

Читайте також: Польські перевізники хочуть заблокувати ще один пункт пропуску на кордоні з Україною

Наразі українські чиновники вважають, що єдиним шляхом розблокування кордону є скасування Варшавою дозволу на проведення страйку. Ситуацію погіршує владна турбулентність, оскільки колишній уряд Польщі вже пішов, а новий ще не сформований.

Нагадаємо, в Європейській комісії наголосили, що повернення до системи дозволів не обговорюватиметься в принципі.