UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща відкриває "північні ворота" для скрапленого газу з США

Польська сторона очікує від України реальних дій по створенню регіонального європейського газового хаба.

7 червня польський термінал з прийому зрідженого газу (LNG-термінал) Свіноуйсьце прийме перший танкер зі скрапленим газом із США, повідомив вчора, 6 червня, DT.UA заступник міністра енергетики Польщі Міхал Куртика в ході Другої польсько-української газової конференції у Варшаві.

Тим самим Польща відкриває "північні ворота" для постачань зрідженого газу через LNG-термінал на північно-західному узбережжі країни, максимально задіявши при цьому існуючу трубопровідну інфраструктуру і інтерконектори (сполучні газопроводи з сусідніми країнами та їх газотранспортними компаніями).

Заступник Міністра зазначив, що Польща вітає участь України у створенні регіонального європейського газового хаба.

На думку заступника голови правління PGNiG Мацея Возняка, багато в цьому питанні залежить від української сторони.

"Польща зацікавлена у створенні інтерконектора з Україною. Ми кілька років ведемо про це переговори з НАК "Нафтогаз України" і оператором ГТС "Укртрансгазом". З нашої сторони необхідно небагато - добудувати близько 1,5 км трубопроводу, і ми готові це зробити, як тільки українська сторона визначиться з будівництвом на своїй стороні 110 км трубопроводу", - сказав він в інтерв'ю DT.UA.

LNG-термінал Свіноуйсьце почав роботу в червні 2016 р., його потужність - 5 млрд кубометрів газу. Для Польщі та оператора ГТС - компанії Gaz-System це стало початком диверсифікації шляхів поставок і джерел газу. Польща має намір збільшити потужності LNG-терміналу на 2,5 млрд кубометрів газу. У 2016 р. імпорт зрідженого газу склав близько 1 млрд кубометрів, за перші п'ять місяців 2017-го - 0,62 млрд.

Польща має потужності зберігання природного газу 3,2 млрд кубометрів. Видобуток газу, в основному PGNiG, становить 4,2 млрд кубометрів газу в рік (результат 2016 р.). Імпорт становить 11,1 млрд кубометрів. Річний обсяг споживання газу в Польщі – 15,3 млрд кубометрів газу.

Для порівняння, в Україні в 2016 році обсяг споживання склав 33,2 кубометрів газу, в тому числі імпорт - 10,1 млрд кубометрів, видобуток газу в Україні - 21,1 млрд кубометром. На континентальній території розташовано 12 підземних сховищ газу, загальна потужність яких дозволяє зберігати 31 млрд кубометрів.

Раніше повідомлялося, що ще один міжнародний газовий трейдер прийшов в Україну. Міжнародний трейдер DufEnergy, зареєстрований у Швейцарії, заснував в Україні дочірню компанію для торгівлі природним газом та іншими енергоресурсами - DufEnergy Ukraine

Детальніше про створення регіонального газового хаба читайте в матеріалі в найближчому номері DT.UA.