UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща схвалила будівництво з'єднувального газопроводу зі Словаччиною

Після завершення будівництва перемички Польща отримає з'єднання з газорозподільним пунктом в австрійському Баумгартені - одним із трьох провідних європейських газових хабів. Також газопровід стане важливою альтернативою польсько-українському з'єднанню у Дроздовичах.

Варшава схвалила будівництво з'єднувального газопроводу між Польщею і Словаччиною з можливістю реверсу, який стане елементом енергетичного коридору "Північ-Південь", йдеться у повідомленні польської урядової прес-служби.

"Коридор" мережею газопроводів через території Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини та Хорватії з'єднає LNG-термінал в польському порту Свіноуйсьцє, який повинен запрацювати у 2014 році, з LNG-терміналом на острові Крік у Хорватії.

"Поява газопроводу підвищить диверсифікацію постачань цієї сировини. Також він стане значущою альтернативою польсько-українському з'єднанню у Дроздовичах, підвищивши тим самим енергетичну безпеку Польщі", - йдеться у повідомленні.

Як пояснює прес-служба, після завершення будівництва Польща отримає з'єднання з газорозподільним пунктом в австрійському Баумгартені (один із трьох провідних європейських газових хабів).

Газотранспортні системи Польщі та Словаччини в даний час не мають безпосереднього з'єднання. Вартість будівництва інтерконектора оцінюється в 1,3 млрд злотих. Заланована газова перемичка довжиною 176 км повинна дозволити передання близько 10 млрд куб м газу на рік. Газ буде транспортуватися як з Польщі до Словаччини, так і у зворотному напрямку.

Польсько-словацька перемичка має всі шанси на отримання фінансування з боку Євросоюзу. Реалізацією будівництва з польської сторони займеться оператор газопроводів Gaz-System. Найближчим часом словацька і польська сторона створять робочі групи для підготовки до підписання відповідного контракту.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна і Європейський Союз погодили новий маршрут постачань природного газу до України з Хорватії через територію Угорщини до українських газових сховищ.

Як відомо, Євросоюз взяв курс на створення єдиного енергоринку. Зокрема, у рамках Третього енергопакету реалізується стратегія з будівництва газопроводів-інтерконекторів - перемичок, що з'єднують газотранспортні системи країн у Центральній і Східній Європі з метою зниження залежності від монополізму постачальників. У перспективі це має сприяти створенню єдиного газового ринку (ще кілька років тому система газопроводів Європи була повністю роз'єднаною). !zn

Читайте також:

Україна відновила імпорт газу через Польщу

ДТЕК Ахметова буде імпортувати газ з Польщі за контрактом з PGNiG

Україна може приєднатися до системи газопроводів Євросоюзу

Україна буде одержувати газ за адріатичним коридором через Хорватію та Угорщину