UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща підписала довгострокові контракти на постачання скрапленого газу зі США

Американські компанії протягом 20 років постачатимуть Польщі по 1 мільйону тонн СПГ щорічно.

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) підписала два довгострокових контракти з американськими компаніями Venture Global Calcasieu Pass і Venture Global Plaquemines LNG на постачання скрапленого газу, повідомляє Money.pl. Кожна з них протягом 20 років постачатиме в Польщу по мільйону тонн скрапленого газу (СПГ) щорічно.

За умовами контрактів, постачання газу може бути предметом подальшої торгівлі польської PGNiG на міжнародних ринках і проводитиметься за формулою free-on-board (отримання товару покупцем у порту відвантаження), зазначає "Українська правда".

Скраплений газ постачатиметься в Польщу з виробничих потужностей в американському штаті Луїзіана, їх планують добудувати до 2023 року.

Таким чином Польща має намір зменшити залежність від російського газу. Минулого року термінал у Свіноуйсьці прийняв перший американський танкер із СПГ, раніше побудований у 2015 році термінал приймав танкери із СПГ з Катару. Загалом минулого року Польща прийняла 13 танкерів зі скрапленим газом, у першому півріччі цього року обсяг поставок СПГ до країни зріс на 50%.

Зазначимо, LNG-термінал у Свіноуйсьці розпочав роботу в червні 2016 року, його потужність – 5 млрд кубометрів газу. Це стало початком диверсифікації шляхів постачання та джерел газу, Польща має намір збільшити потужності терміналу ще на 2,5 млрд кубометрів газу.

Як повідомив DT.UA заступник міністра енергетики Польщі Міхал Куртика, країна відкриває "північні ворота" для постачань скрапленого газу через LNG-термінал, максимально задіявши при цьому існуючу трубопровідну інфраструктуру й інтерконектори (сполучні газопроводи із сусідніми країнами і їх газотранспортними компаніями).

За його словами, Польща вітає участь України у створенні регіонального європейського газового хабу. На думку заступника голови правління PGNiG Мацея Возняка, дуже багато речей у цьому питанні залежить від української сторони.

"Польща зацікавлена у створенні інтерконектора з Україною. Ми кілька років ведемо про це переговори з НАК "Нафтогаз України" і оператором ГТС "Укртрансгазом". З нашого боку необхідно небагато – добудувати близько 1,5 км трубопроводу, і ми готові це зробити, щойно українська сторона визначиться з будівництвом на своєму боці 110 км трубопроводу" – пояснив він.