UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліції хочуть дозволити накладати штрафи за порушення ПДР на підставі відео в смартфоні

Систему можна запустити лише за один день та охопити всі дороги України.

Комітет Верховної Ради України з правоохоронної діяльності підтримав законопроєкт №5798 про запуск системи громадського контролю дорожнього руху, який дозволяє поліції накладати штрафи за порушення ПДР на підставі відео в смартфоні. Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Документ дасть можливість громадянам фіксувати на свої смартфони порушення водіями порушень правил дорожнього руху. Щоправда, не всіх, а лише особливо небезпечних, які призводять до численних жертв, - проїзд на червоне світло, перетинання подвійної суцільної смуги, порушення правил проїзду через залізничні переїзди, а також ненадання переваги в русі автомобілю швидкої допомоги.

У МВС поінформували, що наразі учасники дорожнього руху нічого не можуть зробити, коли бачать брутальні порушення ПДР іншими учасниками руху.

У разі прийняття законопроєкту №5798 учасники дорожнього руху зможуть фіксувати порушення іншими особами правил дорожнього руху на свої смартфони та миттєво надсилати відеодокази цих порушень до Нацполіції.

Читайте також: В Україні планують збільшити кількість камер відеофіксації порушень ПДР: перелік доріг

"Законодавчі зміни та сучасні технології роблять механізм подання та обробки заяв максимально швидким, прозорим і результативним", - заявляють в МВС.

Власник авто отримуватиме на свій смартфон або поштою повідомлення про порушення правил дорожнього руху та отримає відео моменту порушення.

Читайте також: В Україні планують збільшити кількість камер відеофіксації порушень ПДР: перелік доріг

Якщо за кермом був не він, то власник може повідомити особу, якій він довірив своє авто, про необхідність сплатити штраф.

Зазначається, що таке нововведення потребує мінімальні витрати з боку держави на обробку даних від системи. Систему можна запустити лише за один день та охопити всі дороги України.

Нагадаємо, в червні минулого року в Україні запрацювали камери відеофіксації. Експеримент розпочався з Києва. При цьому перше перевищення швидкості було зафіксовано через хвилину після роботи камер. Всього за перший день у столиці зафіксували 57 880 порушень швидкісного режиму.