Про це повідомив голова Бюро національної безпеки Польщі (BBN) Станіслав Козєй.
"Ми не схильні, на відміну від інших країн, витрачати бюджетні гроші на проекти, які повинні бути самоокупними", - сказав він, відповідаючи на питання, чому польська влада не профінансує добудову польської ділянки ЄАНТК, виділяючи близько 500 млн євро на будівництво Національного стадіону до Євро-2012 у Варшаві.
С.Козєй назвав головною умовою участі поляків у цьому проекті економічну вигоду.
"З цієї точки зору цей проект досі до кінця "не грає", - сказав він.
Голова BBN назвав необхідними для прийняття рішення про участь Польщі в проекті гарантії постачальників і споживачів нафти, зауваживши, що за близько 20 років обговорення ЄАНТК чітких декларацій немає.
"Потенційні учасники цього проекту досі не задекларували такі конкретні фінансові рішення, які дозволили б сказати, що на цьому проекті будемо заробляти, а не доплачувати", - сказав С.Козєй.
Він також назвав ЄАНТК "складним проектом", відзначивши, що Польща не хоче брати на себе всю відповідальність.
"Приходить час, щоб прийняти остаточне рішення: продовжуємо цей проект або відмовляємося від нього", - додав С.Козєй, коментуючи слова президента Польщі про намір доручити новому уряду визначити умови участі поляків у цьому проекті.
Нагадаємо, Польща, що входить із 2004 року до Європейського Союзу, включила проект "Одеса-Броди-Плоцьк" до списку пріоритетних, що дозволяє розраховувати на виділення ЄС близько 125 млн євро, або 25% необхідних коштів на добудову польської ділянки ЄАНТК.
Польська влада може використовувати зарезервовані для ЄАНТК кошти максимум до 2016 року.
Ідея проекту будівництва Євроазіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК) Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ виникла в середині 90-х років. Вона передбачала будівництво нового транспортного коридору нафти, який дозволив би постачати каспійську нафту до країн Західної та Центральної Європи.
13 квітня ц.р. прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Польща підтверджує зацікавленість у добудові нафтопроводу "Одеса-Броди" до Гданська.
Раніше ZN.UA повідомляло про те, що на зустрічі з президентом Азерйбаджана Ільхамом Алієвим президент України Віктор Янукович заявив про зацікавленість добудови нафтопроводу до Балтійського моря.
«Нам, звичайно, не вистачає його продовження до Балтійського моря, і ми повинні, мабуть, подумати, як це завдання вирішити найближчим часом, ми обговорювали це з Ільхамом Алієвим. Ми будемо працювати над тим, щоб цей нафтопровід дійшов до Балтійського моря», - сказав він.