UA / RU
Підтримати ZN.ua

Показники промвиробництва впали в Україні до максимальних значень

За рік показники зросли на 1,8% попри низьку базу порівняння.

Обсяги промислового виробництва в липні 2021 року в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року зросли на 0,2%.

Зростання сповільнилося багато в чому через низьку базу порівняння 2020 року, повідомляє Державна служба статистики України (Держстат) на своєму сайті.

Згідно з даними статвідомства, за січень-липень 2021 року зростання промвиробництва становило 1,8% - за аналогічний період минулого року обсяги впали на 6,9%.

Скріншот з дослідження Держстату

За сім місяців поточного року

Читайте також: Шанс для України: Світові ціни на рослинні олії, цукор та зернові досягли максимуму

Промвиробництво в Україні почало своє падіння восени 2019 року, коли вперше з 2015 року обсяги промислового виробництва скоротилися на 0,5%.

Скріншот з дослідження Держстату

У кризовому 2020 році падіння поглибилося - Держстат оцінював його в 4,5%.

Скріншот з дослідження Держстату

Показники промвиробництва падали на початку 2021 року: в січні на 4,6%, в лютому - на 4,0%, проте потім почалося зростання на тлі низької бази порівняння - на 2,1% в березні, на 13,0% в квітні, на 5,4% в травні, на 1,1% в червні.

Раніше ZN.UA писало, що Україна володіє понад 20 000 родовищ і 117 видами корисних копалин. Причому 8700 з них мають промислове значення. Країна по праву входить в список провідних мінерально-сировинних країн світу, в надрах якої знаходиться помітна частина світових запасів корисних копалин. Тоді чому, маючи такий потенціал, наша економіка відчуває себе так огидно? Відповіді на питання читайте в статті "Економіка аутсайдерів".