UA / RU
Підтримати ZN.ua

Показник прибутковості ДТЕК Ахметова в третьому кварталі різко виріс

Сумарний показник прибутковості ДТЕК за перші три квартали нинішнього року лише трохи поступається результататам всього 2015 року.

Компанія ДТЕК Ріната Ахметова в третьому кварталі поточного року продемонструвала серйозний приріст показника EBITDA, що говорить про прибутковість компанії.

Як повідомляють "Наші гроші", посилаючись на дані, оприлюднені прес-службою компанії, в третьому кварталі показник EBITDA склав 4 млрд 162 млн грн., що в два рази перевершує підсумки першого кварталу (2 млрд 167 млн грн), і в чотири – результати другого кварталу (995 млн грн).

Сумарний показник EBITDA за три квартали склав 7 млрд 333 млн грн, що ненабагато менше результатів за весь 2015 рік, в якому він склав 7 млрд 508 млн грн.

EBITDA – це показник, що дорівнює обсягу прибутку до вирахування витрат за податками, відсотками та чисельної амортизації.

Як повідомлялося, єврооблігації ДТЕК Ріната Ахметова в травні продемонстрували 40%-ве зростання котирувань. В кінці березня котирування відреагували на повідомлення про плани реструктуризації та тимчасову відмову від виплат купону падінням з 38,5% до 31,4% від номіналу, проте вже через тиждень підскочили до рівня 42%, після чого близько місяця коливалися в коридорі від 40% до 42%. Однак з 10 травня до початку червня виросли більш ніж на 40% і досягли 58,5% від номіналу.

Початок зростання "співпав" з прийняттям у березні НКРЕКП нових збільшених тарифів на електроенергію. Крім того, в квітні НКРЕКП також затвердила нову методику розрахунку вартості електроенергії, яка спирається на подоражание вугілля (у зв'язку з новим розрахунком ціни "Роттердам плюс" його транспортування з Нідерландів в Україну). Після застосування нової формули, вартість тонни вугілля для ТЕС зросла в Україні до позначки в 1500 грн, хоча раніше він купувався в РФ і ОРДЛО на 300 грн дешевше.

Раніше в інтерв'ю DT.UA гендиректор енергохолдингу Максим Тимченко заявив, що частину єврооблігацій ДТЕК придбала компанія ICU, наближена до Порошенка (її засновницею э призначена президентом нинішня глава НБУ Валерія Гонтарева). Єврооблігації ДТЕК були скуплені у період значного падіння їх вартості.

На початку листопада стало відомо, що головним бенефіціаром схеми щодо збільшення тарифів на електроенергію став ДТЕК Ріната Ахметова, а також власники облігацій енергохолдингу, серед яких опинилася і близька до президента Петра Порошенка компанія ICU.