Індекс споживчих настроїв в Україні у квітні 2021 року склав 77,2 пункти, що на 9,4 пункти вище, ніж у березні.
Підвищення індикатора пов'язано зі значним зростанням економічних очікувань або зі зміною методології опитування, свідчать дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens.
Індекс поточного становища не змінився і становить 60,0, що на 1,1 п. Вище за показник березня. Індекс економічних очікувань у квітні виріс і становить 88,6.
Показник індексу очікуваної динаміки безробіття стабільний і становить 148,6, а індекс інфляційних очікувань не значно знизився і становить 185,1.
Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань виріс на 10,9 п. І становить 145,3.
"У квітні 2021 року динаміка індексу економічних очікувань набагато випередила динаміку індексу поточного становища. Індекси поточного матеріального становища та доцільності великих покупок не зазнали істотних змін, тоді як індекс очікуваних змін особистого доходу виріс на 13 п. П. Такий розрив у динаміці може свідчити про потенціал відновлення економіки після кризи", - йдеться в дослідженні.
Позитивна тенденція споживчих настроїв відповідає рівню поліпшення індексу ділових очікувань бізнесу, який зафіксував Національний банк у своєму дослідженні в 1-му кварталі 2021 року.
"Позитивна динаміка може бути частково пов'язана зі зміною методу опитування: у квітні через карантинних обмежень опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю, цей метод залучає велику частку заможного населення в порівнянні з інтерв'ю віч-на-віч", - наголошується в повідомленні.
Раніше повідомлялося, що в Україні стабільно скорочується виробництво продукції тваринництва. Найбільший показник за січень-квітень 2021 року був зафіксований у виробництві яєць, повідомляє Державна служба статистики України на відомчому сайті.
За даними відомства, за перші чотири місяці поточного року жива маса сільськогосподарських тварин, спрямованих на забій впала на 3,6% до 1116,4 тисячі тонн.
Валовий надій молока від сільськогосподарських тварин усіх видів впав на 5,2% до 2519,3 тисячі тонн.
Кількість яєць свійської птиці скоротилося на 13,8% до 4581,9 млн штук.
Також повідомлялося, що в березні поточного року оборот роздрібної торгівлі зріс на 13,1% в порівнянні з березнем минулого року.
За I квартал 2021 року оборот роздрібної торгівлі зріс на 7,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомила пресслужба Мінекономіки на відомчому сайті.
Позитивна динаміка галузі підтримувалася в першу чергу відновленням економіки в умовах адаптивного карантину, а також стимулюванням попиту на тлі збільшення соціальних стандартів.