UA / RU
Підтримати ZN.ua

Податківці хочуть краще відстежувати операції зі спиртом та електронними сигаретами: що планує уряд

Обіг підакцизних товарів хочуть відстежувати до місць продажів.

Уряд планує покращити Систему електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, щоб перевіряти ланцюги постачання підакцизних товарів до місць продажів. Таке завдання сформульоване у Національній стратегії доходів на 2024-2030 роки, яка оприлюднена на сайті Кабінету міністрів України.

Читайте також: З нового року збільшать акциз на сигарети на 20%

Ефективно відстежувати операції з підакцизними товарами Україну спонукають директиви Європейського Союзу 2020/262/ЄС, 2014/40/ЄС, Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) № 2018/574.

В Кабміні вважають, що нинішня система має низку недоліків:

Читайте також: Правоохоронці викрили схему на спиртзаводі: в обхід лічильників крали та реалізовували спирт

Тому урядовці планують у 2024-2026 роках удосконалити для належного обліку пального та спирту інформаційну систему, побудувати систему простежуваності за обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах. А головне - ідентифікувати і відстежити переміщення алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, від виробника/імпортера до кінцевого продавця у роздрібній мережі із використанням даних касових апаратів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволить приватизувати єдині майнові комплекси державних підприємств "Ічнянський спиртовий завод" та "Червоненський завод продтоварів".

У відомстві нагадали, що у серпні цього року ФДМУ виставив на аукціон Струтинський спиртзавод на Львівщині зі стартовою ціною 31,3 млн грн. У вересні найдорожчим за всю історію малої приватизації лотом, який виставив на аукціон Фонд держмайна, став Зарубинський спиртзавод у Тернопільській області. Стартова ціна – 245,4 млн грн.