UA / RU
Підтримати ZN.ua

Почалася подача газу в газопровід "Турецький потік"

Експлуатацію газопроводу планують почати до кінця 2019 року.

Вході пуско-налагоджувальних робіт почали наповнювати газом першу з двох ниток морської ділянки газопроводу "Турецький потік". Ця нитка газопроводу знаходиться на завершальному етапі випробувань. Про це повідомляється в прес-релізі проектної компанії South Stream Transport B. V.

Наголошується, що комерційна експлуатація газопроводу за графіком повинна початися до кінця 2019 року.

Пуско-налагоджувальні роботи на морській ділянці почалися після того, як обидві нитки сертифікував орган, що атестує, компанії DNV-GL. Вона підтвердила, що цілісність та технічні характеристики системи з двох газопроводів діаметром 32 дюйма відповідають "Морському стандарту DNV GL для підводних трубопровідних систем" та іншим міжнародним стандартам. Заповнення другої нитки природним газом розпочнеться після того, як буде закінчено заповнення першої нитки.

Зараз завершується будівництво приймального терміналу в Туреччині.

Газопроводи планується заповнювати природним газом, починаючи від берегових об'єктів біля Анапи до приймального терміналу, розташованого біля населеного пункту Кыйыкей на узбережжі Туреччини.

Газопровід "Турецький потік" проходить по дну Чорного моря з Краснодарського краю РФ в європейську частину Туреччини. Трубопровід протяжністю близько 1100 кілометрів (з них 937 кілометрів - морський трубопровід) буде складатися з двох ниток (перша нитка призначена для поставок газу турецьким споживачам, друга - для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи) загальною потужністю 31,5 млрд кубічних метро газу в рік.

Як писав для DT.UA Ігор Маскалєвич, перешкодити реалізації планів "Газпрому" на півдні може хіба що економічна криза в Туреччині.

Нагадаємо, що 8 травня 2017 року в російському "Газпромі" повідомили про початок будівництва газопроводу "Турецький потік".

Детальніше про огинання газових потоків території України читайте у матеріалі Ігоря Маскалєвича "Скраплені перспективи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".