Дефіцит поточного рахунку в жовтні зменшився порівняно з вереснем до $ 408 млн з-за істотного зменшення виплат по рахунку первинних доходів і зростання переказів. Про це Національний банк повідомляє на своєму сайті.
Одночасно збільшився дефіцит торгівлі товарами, з-за чого у порівнянні з жовтнем минулого року від'ємне сальдо поточного рахунку збільшилося.
"Загалом з початку року дефіцит поточного рахунку трохи розширився до $ 3,3 млрд (з $ 2,9 млрд у січні - жовтні минулого року). Це відбулося в першу чергу через великі закупівлі продукції машинобудування та енергоносіїв - природного газу і вугілля", - наголошується в повідомленні.
Експорт товарів в жовтні склав $ 3,5 млрд. Річні темпи його зростання, незважаючи на незначне уповільнення, залишалися на високому рівні (16,7%), відзначає регулятор.
З початку року експорт товарів зріс на 20,3% порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Експорт у країни ЄС у номінальному вираженні виріс на $ 2,8 млрд, або 32,3%, в країни Азії - на $ 1,1 млрд, або 12,2%. Частка країн ЄС у загальному експорті виросла до 35,2% (32% у відповідному періоді минулого року).
Імпорт товарів в жовтні склав $ 4,5 млрд. У річному вимірі зростання його обсягів прискорилося до 22,4% за рахунок продукції машинобудування і хімічної промисловості.
З початку року загальний обсяг імпорту товарів збільшився на 22%. Імпорт з країн ЄС в номінальному вираженні збільшився на $ 2,9 млрд, або 24,8%, з Росії - на $ 1,5 млрд, або 37%. Частка країн ЄС зросла з 36,9% у відповідному періоді минулого року до 37,8%, частка Росії − з 12,5% до 14%.
"Платіжний баланс у жовтні зведений з профіцитом на рівні $ 155 млн. Це зумовило зростання міжнародних резервів до $ 18,7 млрд станом на 1 листопада, що забезпечує фінансування 3,7 місяці майбутнього імпорту", - повідомляє НБУ.
Профіцит платіжного балансу у січні-жовтні досяг $ 2,1 млрд.
Повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд прогнозує дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України в 2017 році на рівні 3,3% валового внутрішнього продукту.
Нагадаємо, що прогнозований в 2017 році дефіцит держбюджету України на рівні 3,5%, на думку економістів Світового банку, є занадто високим.