UA / RU
Підтримати ZN.ua

Платформа Brave1: для українських розробників defense tech збільшили розмір грантів

На платформі оборонних технологій зареєстрували понад 1 600 розробок, а 60 - вже кодифікували за стандартами НАТО.

Мінцифри та платформа Brave1 працюють над збільшенням розмірів грантів для розробників і виробників продукції, що потрібна на фронті. Керівниця кластера Brave1 Наталія Кушнерська розповіла «Укрінформу», що виробники потрібної для фронту продукції зможуть отримати гранти на 4 млн грн (100 тисяч доларів) та 8 млн грн (200 тисяч доларів).

Читайте також: Brave Inventors: понад 90 сміливих ідей, що допомагають фронту

Кластер уже видав 189 грантів на 3,3 млн доларів. У Мінцифри оголосили новий прийом заявок на отримання грантів для українських розробників у сфері defense tech, що стартував 10 травня. Максимальний розмір гранту збільшили вдвічі:

Раніше розмір гранту складав 200 тисяч грн (5 тисяч доларів) та 1 млн грн (25 тисяч доларів).

Читайте також: Сім'я нового очільника Міноборони РФ за один рік збільшила бізнес у 30 разів – розслідування

За словами Наталії Кушнерської, серед пріоритетів на другий рік роботи кластера – наземні роботизовані комплекси, РЕБ, штучний інтелект в оборонних технологіях та БпЛА, що не скасовує роботи на інших напрямах, яких загалом 11. На платформі оборонних технологій Brave1 зареєстрували понад 1 600 розробок, 60 з них кодифікували за стандартами НАТО. Мінцифри разом із оборонними відомствами створили Brave1 рік тому, щоб об’єднати державні та приватні ініціативи для здобуття технологічної переваги над ворогом.

Про те, як подати корисну ідею та отримати грантове фінансування, читайте тут.

Раніше ми писали про те, що у Міністерстві оборони з початку 2024 року прийняли на озброєння та допустили до експлуатації дев'ять наземних роботизованих комплексів, які розробили в Україні. Зокрема вони здатні розміновувати територію та вивозити з поля бою поранених.