"Північний потік-2" буде сприяти диверсифікованого газопостачання ЄС. Про це заявив глава Мінекономіки ФРН Петер Альтмайер.
"Він допоможе стабілізувати забезпечення Європи газом", - сказав він на конференції "Конкурентоспроможна Росія - нові шляхи!"
За словами Альтмайера, уряд ФРН зацікавлена в тому, щоб була збережена конкуренція в галузі, і не був порушений газовий транзит через Україну.
"Мета зберегти газовий транзит через Україну, і після спорудження "Північний потік-2", - додав міністр.
Проект російського "Газпрому" знаходиться в центрі міжнародної уваги з тих пір, як п'ять років тому Росія анексувала український Крим. Німеччина намагається посилити підтримку проекту з будівництва газопроводу, пише Reuters.
Адміністрація президента США протидіє російським проектом. Адміністрація Трампа неодноразово критикувала угоду між Німеччиною і Росією про будівництво газопроводу "Північний потік-2". У Вашингтоні підкреслювали, що Берлін добровільно ставить себе в залежність від російського газу.
Проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" виступає Україна, оскільки це може загрожувати енергетичній безпеці - Росія може закрити транзит газу через Україну.
Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".