UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Північний потік - 1" може піти слідом за російським кораблем та "Північним потоком-2"

У Польщі та Україні простоюють газотанспортні потужності.

Україна проводить активні переговори та консультації з європейськими та американськими партнерами щодо обмеження поставок російського газу в Європу через "Північний потік - 1". Про це повідомив гендиректор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон на телеканалі ICTV у п'ятницю, повідомляє "Інфтерфакс-Україна".

"Ми вітаємо санкції проти "Північного потоку - 2" і пропонуємо обмежити "Північний потік - 1", тому що зараз у Польщі та Україні існують вільні потужності для того, щоб забезпечити додатковий обсяг транзиту через наш газопровід", – заявив голова ВДТСУ .

За його словами, збереження транзиту російського газу через українську ГТС в умовах війни є вкрай важливим фактором, який є додатковою гарантією збереження газотранспортної інфраструктури України від знищення російськими агресорами.

"У нас не існує окремої газопостачальної інфраструктури для місцевих споживачів, у нас вся система працює як єдина, і транзит, і транспортування здійснюється через одні й ті самі газопроводи. Тому для нас транзит під час війни – це своєрідна система ППО", – наголосив Макоґон.

Як він зазначив, з початку війни транзит російського газу через ГТС України становить 109 млн. куб. м на добу, що відповідає законтрактованим обсягам.

Нагадаємо, після вторгнення Росії в Україну заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд назвала газпромівський "Північний потік-2" мертвим шматком металу на дні моря.

Міжнародне співтовариство неодноразово попереджало російську федерацію, що озброєна агресія проти України поставить крапку на проекті "Північний потік-2".

Зокрема, у січні 2022 року офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс в ефірі радіостанції National Public Radio заявив: "Я хочу донести гранично чітко: якщо Росія тим чи іншим шляхом вторгнеться в Україну, реалізація "Північного потоку-2" не зрушить з місця. Ми хочемо, щоб це було гранично зрозуміло".