КНДР протягом шести останніх місяців, всупереч санкціям, експортувала вугілля, залізну руду та інші товари щонайменше на 270 млн доларів, повідомляє агентство Associated Press із посиланням на доповідь експертів Організації Об'єднаних Націй.
Так, товари Північної Кору експортувалися в Китай, Індію, Малайзію і Шрі-Ланку. Також у доповіді ООН зазначається факт того, що в КНДР продовжується робота зі створення ядерної зброї. Всупереч забороні, Північна Корея не згортає власну ядерну програму.
Крім того, експерти ООН вивчаються "повідомлення про заборонене співробітництво у сфері хімічної зброї, ракетних і традиційних озброєнь" між Пхеньяном і Дамаском. Мова йде, зокрема, про можливе обслуговування і ремонт сирійських систем ППО. Також вивчається факт можливої закупівлі Північною Кореєю зброї в африканських країн.
У понеділок, 11 вересня, Рада безпеки ООН має намір проголосувати за продовження санкцій проти КНДР. Так, нові санкції передбачають ембарго на поставки нафти КНДР і заморожування активів її лідера Кім Чен Ина. США також виступають ініціаторами заборони на експорт північнокорейського текстилю та найму громадян КНДР на роботу за її межами.
Нагадаємо, у п'ятницю, 8 вересня, представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні анонсувала введення Євросоюзом власних "автономних" санкції проти Північної Кореї на додаток до очікуваних санкцій Ради Безпеки ООН.
При цьому Китай погодився з необхідністю вжити додаткових заходів з боку ООН проти Північної Кореї після її недавнього ядерного випробування, але одночасно домагається діалогу для врегулювання кризи на Корейському півострові.