"Євро-2012 показало, що ми можемо виділяти достатньо значні ресурси у країні, якщо цього хочемо, і можемо потужно навалюватися на якусь проблематику, у найкоротші терміни, вирішуючи найскладніші питання", - сказав віце-прем'єр в інтерв'ю агентству "Інтерфакс- Україна".
"Сьогодні одна з найактуальніших проблем для нас - це енергозбереження", - додав він.
За його словами, дослідження показують, що після встановлення лічильників споживачі платять менше, тому сьогодні свідомо деякі компанії не встановлюють лічильники.
"Якщо б ми поставили собі таке національне завдання - це добре б спрацювало. Східна Європа пройшла через це: сьогодні там всі сплачують реальну вартість за комунальні послуги. Але коли були такі комплексні програми, то хоча ціни на комунальні послуги зростали, люди платили практично ту ж суму, тому що споживання падало", - підкреслив С.Тігіпко.
Він підкреслив, що без прийняття такої комплексної програми не можна підвищувати тарифи для населення, бо це призведе до збільшення сплати 10 з 17 млн сімей за житлово-комунальні послуги приблизно на 32%.
Віце-прем'єр сказав, що для вирішення подібних завдань уряди деяких країн наперед виплачували незабезпеченим людям суму компенсації за рік, але громадяни у цей рік мали провести у себе певні зміни, щоб зменшити витрати на комунальні витрати: змінити котел, вікно, утеплити будинок, поставити лічильник.
"Це має бути загальнонаціональна програма", - зазначив С.Тігіпко.
Він додав, що держбанки у рамках цієї програми повинні почати кредитування населення, наприклад під встановлення нових котлів, бажано, вітчизняних.