UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після запуску нового ринку електроенергії тарифи для промисловості стали на 20% вище європейських – "Укренерго"

Щоб вирішити проблему з високими тарифами потрібно змінити діючу систему спеціальних зобов'язань на ринку.

Після запуску нового ринку електроенергії 1 липня тарифи для української промисловості стали на 20% вище, ніж в Європі. Про це повідомив керівник НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук на прес-конференції вчора, 13 серпня, пише LIGA.net.

Він зазначив, що після запуску нової моделі енергоринку тарифи для промисловості в Україні зросли на 20-25% в залежності від споживача. Для населення тариф на електрику не змінився.

"Зростання цін на електроенергію викликане трьома складовими: збільшенням ціни на електрику як продукту, зростанням "зеленої енергетики" та компенсацією "зеленого тарифу", - пояснив керівник "Укренерго".

Ковальчук вважає, що тариф можна тимчасово стримувати, обмеживши на три місяці ціни, за якими продають енергію теплові електростанції та інші учасники ринку, як пропонує Нацкомісія з тарифами. Але, за його словами, цей варіант для короткострокового вирішення проблеми.

На його думку, в якості постійного рішення потрібно змінити діючу систему ПСО (спеціальних зобов'язань на ринку), повернувши на ринок НАЕК "Енергоатом".

За підрахунками "Укренерго", вартість електроенергії для промисловості як товару, без урахування тарифу на передачу і розподіл, складає в середньому 1700 грн / МВт-год, а для населення - 200 грн / МВт-год.

Раніше в "Укренерго" заявили, що ціна на електроенергію могла б бути на 15-20% нижчою. При цьому помилка Кабміну в тому, що уряд поклав публічні спецзобов'язання (PSO, Public Service Obligation) з постачання е/е для потреб населення з 1 липня 2019 року до 31 грудня 2020 року на державні енергогенеруючі компанії НАЕК "Енергоатом", АТ "Укргідроенерго" та оператора системи передачі "Укренерго".