UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після пенсійної реформи українці зможуть успадковувати пенсії померлих родичів

Після введення накопичувальної пенсійної системи саме держава буде гарантувати контроль і безпеку збереження коштів.

Накопичувальна пенсійна система почне працювати через два роки - у 2017 році вона стане обов'язковою для громадян віком до 35 років, до неї будуть залучені близько 6 млн українців.

"Протягом 2017 року можемо вийти на 6 млн учасників другого рівня пенсійного забезпечення та за рахунок страхових внесків отримати в економіку ресурс у розмірі до 5 млрд гривень", - заявив міністр соціальної політики Павло Розенко.

"Це "довгі гроші", які вкладаються в економічний розвиток нашої країни як мінімум на 25 років. Вони будуть грати роль "подушки безпеки", яка в перспективі допоможе утримати економіку від потрясінь", - зазначив він.

"Після введення накопичувальної пенсійної системи, держава, саме держава гарантує контроль і безпеку збереження коштів накопичувальної системи", - заявив Розенко.

Щомісяця на особистий пенсійний рахунок українців буде падати певна сума. Спочатку вона буде становити 2% від зарплати. Далі кожен рік відсоток зростатиме, поки не досягне 7% у 2022 році.

При цьому загальна сума соціальних відрахувань від працівника і роботодавця не зміниться. Її просто розподілять на різні рахунки. Адже реформа передбачає і зміст пенсіонерів за традиційною солідарній системі.

"Всі накопичені пенсійні активи, які будуть на персональному рахунку людини, який, на жаль, помре до того, як зможе ними скористатися – вони ще будуть успадковуватись", - розповів голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.

Раніше Кабмін погодив перехід України на накопичувальну пенсійну систему.