Українські металургійні підприємства, що використовують сірчану кислоту для виробництва своєї продукції, ризикують залишитися без цієї сировини після введення імпортних квот з 1 вересня. Про це заявив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, повідомля "Канал 24" з посиланням на UAprom.
За його словами, може скластися ситуація, при якій сірчаної кислоти буде не вистачати, і споживачі не зможуть купити її ні за які гроші.
Як нагадав Каленков, проблеми з сірчаною кислотою почалися в 2014 році, коли Україна втратила контроль над підприємствами в Криму і Донецькій області, які виробляли цю сировину, причому на тлі зростання попиту на нього.
"В результаті проблема була вирішена за рахунок імпорту, адже українські підприємства раніше виробляли тільки 3-4% від потреб, зараз вони можуть забезпечити 7-8%", – зазначив Каленков.
Крім того, за його словами, гостро стоїть питання наявності залізничних цистерн для перевезення сірчаної кислоти. "Раніше в Україні було 136 цистерн, станом на 2018 рік їх вже менше сотні. Наявні цистерни можуть перевезти лише 40 тис. тонн продукції, а потрібно 100-120 тис. т", – попередив експерт.
Щоб врегулювати питання забезпечення промислових підприємств сірчаною кислотою в необхідному обсязі, в складі Держрегуляторної служби була створена моніторингова комісія, яка до 1 вересня має намір простежити за ситуацією на ринку і надати в міжвідомчу комісію при МЕРТ результати власного моніторингу.