Якщо всі об'єкти альтернативної енергетики будуть в Україні побудовані, то в енергосистемі потужність ВЕС і СЕС становитиме близько 13500 мегават, а ціна на електричну енергію зросте щонайменше вдвічі. При чому є лобісти, що захищають інтереси тих, кому вигідно добудувати ті самі 11000 мегават ВЕС і СЕС і продавати електроенергію за завищеними тарифами.
Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив тимчасово виконуючий обов'язки голови НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук. З великих, за його словами, безумовно, лідером є ДТЕК.
"Якщо говорити про інших учасників, то на ринку зараз сотні гравців, і набереться десятка півтора великих західних інвесторів, які залучили велике інвестування, у тому числі ЄБРР, OPIСO, - вони всі зацікавлені в тому, щоб ці "зелені" проекти були завершені, - зазначив керівник "Укренерго". - Якщо підрахувати проекти, які мали бути закінчені, то виходить 6500–7000 мегаватів. Це проекти з підтвердженим фінансуванням або об'єкти ДТЕК. Сюди ж додамо позицію міжнародних організацій, які дають розвиватися економіці України й відповідно розраховують, що їхні проекти тут будуть успішними. Це дійсно великі гравці неолігархічної форми, класичні інвестори, а не перейменовані колишні українські міністри. Лобі потужне - і внутрішнє, і зовнішнє".
При цьому, практично до 2024 року, якщо внутрішньодобовий ринок електроенергії не буде ліквідним, жодної відповідальності за небаланси власники СЕС і ВЕС, побудованих за підсумками аукціонів, не несуть, - підкреслив Ковальчук.
Детальніше про проблеми української енергосистеми читайте в матеріалі Алли Єрьоменко ""Зелено-вугільний парадокс" української енергетики" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".