UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після весняного піку, ділова впевненість промисловців в Україні повернулась до рівня липня 2023 року – Держстат

Відповідні зміни також стосуються ділової активності

В Україні, за даними Держстату, продовжується скорочення показників, пов'язаних з діловою активністю промисловості. Після пікових показників на початку весни, вони суттєво зменшуються декілька місяців поспіль за даними Державної служби статистики.

У липні поточного року індикатор ділової впевненості в промисловості знизився порівняно з червнем на 1,6 відсоткових пункти і становив мінус 8,7%. Трохи меншим цей негативний показник є у переробній промисловості, де порівняно з попереднім місяцем скорочення хоча і зафіксовано на 1,8 відсоткових пункти, але в цілому показник становить мінус 7,4%. Про це повідомляє Державна служба статистики України у черговому звіті щодо очікувань промислових підприємств у липні 2024 року щодо перспектив розвитку їх ділової активності.

Читайте також: Підприємців пропонують поділити на п'ять нових категорій – комітет Верховної Ради

Ще одним показником, який заміряла державна статистика, є індикатор ділового клімату. У промисловості відповідний індикатор, за спостереженнями експертів, знизився порівняно з червнем на 0,1 відсоткових пункти і має показник +0,6%. У переробній промисловості очікування є кращими – відповідний індикатор скоротився на 0,3 пункти і становив +0,5%.

За даними Держстату, очікувані зміни обсягу виробництва продукції в промисловості в наступні три місяці продовжують тенденцію до нейтральної оцінки. Більшість респондентів вважають, що відповідні обсяги ні в промисловості, ні в перероблюванні сировини не зміняться. Відповідний баланс складає за оцінкою опитаних від 5 до 0% змін. Негативною є і оцінка поточного обсягу іноземних замовлень на виробництво продукції (експортного напрямку) у промисловості. Вона становила мінус 29%, а в переробній промисловості – мінус 36%.

Відповідні індикатори розраховані відповідно до Методики розрахунку індикаторів ділових очікувань, затвердженої наказом Держстату № 301 від 2021 року.

Як повідомляли раніше в НБУ, індекс ділових очікувань підприємств становив 99,5% порівняно зі 103,0% у І кварталі 2024 року. Дуже слабкі очікування у бізнесу щодо кількості працівників і майбутнього фінансово-економічного стану своїх підприємств. Однак бізнес продовжує планувати та очікувати зростання виробництва.