UA / RU
Підтримати ZN.ua

Віктор Пінчук викупив частку спільного бізнесу у найбільшого в світі трейдера енергоносіїв Vitol

Тепер Пінчуку належить 100% акцій газовидобувної компанії Geo Alliance.

Компанія Geo Alliance, що належить українському бізнесмену Віктору Пінчуку та займається газовидобуванням, викупила 50% акцій Geo-Alliance Oil-Gas Public Limited у нідерландської Arawak Energy Ukraine BV (входить до групи компаній Vitol). Про це повідомила пресслужба компанії.

Як результат, тепер Віктор Пінчук (через Geo Alliance Group) є власником 100% акцій Geo-Alliance Oil-Gas Public Limited.

Деталі угоди, зокрема її сума, залишаються невідомими, оскільки обмежені договором конфіденційності.

Нагадаємо, що газодобувна компанія Geo Alliance розробляє близько 16 родовищ. Компанія працює на ринку з 2004 року. У 2012 році 25% акцій Geo Alliance викупила нідерландська Vitol Group, мінімальний річний виторг якої становить $150 млрд. У 2017 році Vitol наростила свою частку в Geo Alliance до 50%.

Geo Alliance – група компаній, яка є однією з найбільших на ринку видобутку газу та газового конденсату. До складу групи входить 19 юридичних осіб, найбільшими з яких є ПрАТ "Природні ресурси" та ТОВ "Східний геологічний союз".

Геологічні роботи компанія розпочала у 2004 році на Височанському, Південно-Орільському, Косачівському, Західно-Єфремівському, Таранушинському та Миролюбівському родовищах та промисловому видобуванні газу та газового конденсату на Зайцевському родовищі. Потім освоювала й інші родовища.

Arawak Energy Ukraine BV – дочірня компанія групи Vitol, найбільшого у світі незалежного трейдера енергоносіїв.

Читайте також: Приватних газодобувачів зобов'язали продавати на біржі 20% видобутого газу

Як писала для ZN.UA Галина Петренко, директор ГО «Детектор медіа», на Банковій запустили «Велике медіабудування», про яке не поспішають розповідати суспільству. Докладніше читайте у тексті - "Як Зеленський будує медіаімперію".

За словами авторки, останніми днями жовтня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення провела перший з початку карантину цифровий конкурс — на отримання телекомпаніями регіональних ліцензій на мовлення. При цьому Нацрада без конкурсу переоформила загальнонаціональну цифрову ліцензію музичного каналу М2. Телеканалом багато років управляє команда його співвласника Миколи Баграєва, але навряд чи стратегічні рішення ухвалюються без участі власників медіагрупи StarLightMedia Віктора та Олени Пінчук, куди входить М2. Разом із переоформленням ліцензії М2 Нацрада змінила його програмну концепцію на інформаційну, а назву — на «Аргумент ТБ». Тобто фактично створив новий інформаційний телеканал із новим власником — Сергієм Рабенком, юристом та «темною конячкою», яких на телевізійному ринку зазвичай використовують, щоб приховати власників реальних. Однак у медіагрупі Пінчука вже є потужні новинні служби на телеканалах ICTV та СТБ, до того ж вона вже кілька років як стала на суворі рейки фінансової ефективності, тому навряд чи новий інформаційний канал запускається в його інтересах.