UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пілотний проект накопичувальної професійної пенсійної системи в Україні запустять з 2021 року - експерт

Частини тих працівників, яким не виповнилося 35 років, доведеться робити додаткові внески в НППС.

Кабмін має намір запустити пілотний проект накопичувальної професійної пенсійної системи (НППС) в Україні з 2021 року. Таке рішення було прийнято на засіданні уряду 18 листопада, повідомляє ZN.UA.

Новим законопроектом, передбачається накопичувальний пенсійний рівень, але тільки для осіб у віці до 35 років, які працюють в особливо важких і небезпечних умовах, Ця категорія отримає власні пенсійні рахунки, якими зможе скористатися після виходу на пенсію.

Приблизний обсяг коштів для цієї накопичувальної системи складе 2-3 млрд грн на рік. Розрахунки, проведені до 2050 року, показують, що від впровадження такої системи виграють і працівники, і роботодавці, і в цілому економіка країни. Принаймні так запевнив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Урядовим законопроектом передбачені три професійні пенсійні програми.

Джерелом фінансування пенсій та формування пенсійних активів у накопичувальній професійній системі будуть страхові внески роботодавців (підвищиться ставка ЄСВ). Відповідно до умов програми № 1 роботодавцям доведеться до 22% ЄСВ додатково платити ще 15%, програми № 2 - 7%, програми № 3 - від 3% за погодженням з співробітниками.

Учасники НППС самостійно будуть обирати недержавний пенсійний фонд, в який будуть направлятися страхові внески через Пенсійний фонд.

З 1 грудня в Україні знову перерахують пенсії. Причина - підвищення прожиткового мінімуму, який для непрацездатних осіб збільшиться до 1769 грн. Правда, виростуть виплати не всім, і радіти перерахунку також будуть не всі. Накопичувальний пенсійний рівень планували запустити з 2021 року в деякій мірі допрацювавши законопроект №2683. Але зараз плани дещо змінилися. Парламентський комітет з питань антикорупційної політики цей документ розкритикував. Нардепи побоюються, що така система може привести до створення фінансової піраміди. Детальніше про це читайте в статті Тетяни Кириленко «Українські пенсії: від перерахунку до накопичення» в ZN.UA.