Навіть під час війни українці мають сплачувати комунальні послуги. Деякі громадяни мають право на отримання пільг на оплату комунальних послуг. Також їх призначення залежить від доходу сім’ї.
В Пенсійному фонді України пояснили, який розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї враховується при наданні пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
Перелік пільг з оплати житлово-комунальних послуг, що надаються з урахуванням доходів, а також осіб, які мають право на такі пільги, визначено Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389).
Пільги з оплати житлово-комунальних послуг надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
З 1 січня 2024 року розмір податкової соціальної пільги становить 4240 грн (місячний прожитковий мінімум для працездатних осіб 3028 грн станом на 1 січня звітного податкового року, помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн (абзац 1 підпункту 169.4.1 статті 169 Податкового кодексу України)).
Нагадаємо, які існують види заяв на житлову субсидію чи пільгу. Якщо особа є отримувачем житлової субсидії чи пільги або має на них право, вона може подати їх онлайн, скориставшись вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду України.