Навіть під час війни, українці мають оплачувати комунальні послуги. Але певні категорії громадяни мають право на отримання пільг на оплату ЖКП. В Telegram- каналі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області розповіли, як отримати пільги.
Для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги, ведеться Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (постанова КМУ від 29.01.2003 № 117). До ЄДАРП включається інформація про пільговика та членів його сім'ї, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги.
При поданні заяви для внесення відомостей до ЄДАРП пільговик надає:
- паспорт/тимчасове посвідченням громадянина України;
- документи, що підтверджують право пільговика на пільги;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- договір оренди;
- довідку про сплату житлово-комунальних послуг за іншою (відмінною від місця реєстрації) адресою або інший офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання пільговика, а в разі їх відсутності акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи, який складається посадовою особою виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.
Заява до ЄДАРП з необхідними документами/відомостями подається:
- в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток «Пенсійний фонд», офіційний вебсайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг;
- особисто до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України;
- поштою до органу Пенсійного фонду.
Часто поняття «житлова субсидія» та «пільга на житлово-комунальні послуги» плутають та навіть вважають, що це різні назви однієї і тієї ж виплати. Нагадаємо, чим вони відрізняються та що в них спільного.