UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Пільгові" депозити з індивідуальними ставками не підпадають під держгарантію

Під гарантії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб не підпадають кошти, розміщені на депозитах на індивідуальних преференційних умовах.

Згідно з чинним законодавством, під гарантії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб не підпадають кошти, розміщені на депозитах на індивідуальних преференційних умовах. Мова йде про випадки, коли, наприклад, банк залучає у всіх клієнтів заощадження під 15% річних, а обмеженій кількості вкладників надає 27%. Про це під час круглого столу повідомив заступник директора - розпорядника Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) Сергій Ісютін.

"Закон передбачає, що це може бути внесок на індивідуальних і більш сприятливих умовах, і це не гарантується. Це досить розпливчасте формулювання, тому ми наступного року обов'язково вийдемо з пропозицією внести зміни і встановити чіткий критерій, щоб зняти всі спекуляції - чому Фонд відніс цей внесок до індивідуальних умов, а цей не відніс", - зазначив Ісютін.

Заступник голови правління "Сбербанку Росії" Ірина Князєва звернула увагу в цілому на проблему високої вартості депозитів населення, що формує високі ставки за кредитами, і як наслідок - гальмує фінансування корпоративного сектору та розвиток економіки. "Перед Новим роком банки, особливо ті, які працюють у сфері споживчого кредитування, ще збільшують відсоткові ставки за гривнею. Мене ця тенденція турбує, бо для корпоративних клієнтів такі ставки - непосильна ноша", - зазначила Князєва.

Перший заступник голови правління "Укргазбанку" Станіслав Шлапак висловив думку, що такий стан справ у результаті спонукає до підвищення середніх ставок на ринку. "Не можна конкурувати, коли один залучає під 18-20%, другий - під 14%", - зазначив він.

При цьому заступник голови правління банку "Фінанси та кредит" Віктор Голуб зазначив, що висока вартість ресурсу на поточному етапі для українського ринку є закономірною, з огляду на об'єктивну ситуацію, яка складається на ринку. "Дешевих ресурсів немає і потрібно усвідомлювати ту відсоткову ставку, яка зараз на ринку", - резюмував банкір. !zn

Читайте також:

В Україні створять держкомітет фінансової стабільності

В Україні стандарти гарантування вкладів жорсткіші, ніж в Європі та Росії

zn
Банкіри пропонують гарантувати тільки 75% суми депозиту - щоб вкладники ставали більш відповідальними