UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підвищення пенсій у серпні: хто отримає надбавку

Доплати за липень передбачені для військових пенсіонерів. У деяких категорій виплати зростуть на 45%.

Понад 400 тисяч військових пенсіонерів цього місяця зможуть отримати надбавку до пенсії. На 45% зросте пенсія у військових-учасників бойових дій (на 834,3 грн), на 2 тисячі грн більше отримають військові, яким пенсія була призначена до 1 березня 2018 року.

«Пенсії зростуть для 400 тисяч осіб. Підвищені пенсії буде виплачено у серпні з доплатою до підвищених розмірів за липень», - повідомляли у Мінсоцполітики.

Тепер мінімальна пенсія військового пенсіонера з урахуванням надбавок, підвищень і доплат (пенсії за вислугу років, пенсії по інвалідності) має становити 3 854 грн.

Для інших категорій пенсіонерів підвищення пенсій цього місяця не передбачено. Востаннє індексацію пенсій у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму проводили в липні, тоді середня доплата до пенсій становила 100 грн. У серпні проводити індексацію не планують.

Підвищення пенсій для чорнобильців у серпні також не планується. З 1 липня пенсія по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, складе: 6 000 грн для I групи, 4 800 грн - для II групи і 3 700 -  для III групи та дітей з інвалідністю. Індексація пенсій чорнобильців проводитиметься щорічно з 1 березня.

З 1 жовтня пенсіонери віком 75-80 років отримуватимуть адресні доплати до пенсії у розмір 400 грн щомісяця.

Наступна індексація запланована на зиму, з 1 грудня очікується підвищення мінімальної пенсії і доплати за понаднормовий стаж. Мінімальна пенсія для 65-річних за наявності у них страхового стажу 30/35 років збільшиться з 2 400 до 2 600 грн, мінімальна зарплата збільшиться до 6,5 тисячі грн.

Читайте також: Рада підвищила пенсії "чорнобильцям" з 1 липня

Докладніше про те, що ще зміниться з 1 серпня, читайте в нашому матеріалі «Що очікує українців у серпні: зміна ціни на газ і світло, нові правила в'їзду до України».

Солідарна пенсійна система приречена з об'єктивних демографічних причин, майбутнє, без сумніву, - за приватними заощадженнями, але залишаються запитання, якими вони мають бути. Відповіді - у статті Володимира Дубровського «Обов'язкова накопичувальна пенсія – не панацея» у ZN.UA.