UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підвищення акцизу на пальне: які категорії споживачів уникають високих цін, що сплачують інші

Скраплений газ як пальне споживають 90% комерційних або приватних споживачів, однак час для податкових канікул минув.

Якщо в європейських країнах ціни на пальне регулюють залежно від національних потреб, то і в Україні підвищення акцизів має враховувати й можливості населення, й потреби бюджету. Про це пише у статті для ZN.UA директор ВАТ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн «Якою буде ціна на пальне, якщо акциз зросте вдвічі?».

Читайте також: Облікову ставку прирівнювати до рівня інфляції в Україні не можна – очільник Нацбанку

«У нашому випадку насамперед необхідно прагнути справедливості в оподаткуванні, коли не буде прірви між споживачами різних моторних палив. Сьогодні найбільше акцизу чомусь платять покупці бензину — вчетверо більше за споживачів автогазу та у півтора разу більше, ніж споживачі дизелю», - відзначає автор.

Читайте також: П’ять українців потрапили у щорічний рейтинг мільярдерів Forbes

Нові ставки мають стати результатом пошуку балансу між згаданою справедливістю, потребами держави у грошах і впливом на економіку. Як відправну точку для розрахунків візьмемо 1,5 млрд грн — саме така щомісячна сума додаткових надходжень акцизу потраплятиме до бюджету у разі запровадження з другого півріччя 2024-го запропонованих Мінфіном акцизів: бензин — 242,6 євро, ДП — 177,6, автогаз — 55,6 євро/1000 л.

Читайте також: Уряд хоче збільшити акциз на пальне: як зміняться ціни на заправках

Нагадаємо, після завершення опалювального сезону українці, які не можуть самостійно оплачувати комунальні послуги, мають отримати житлову субсидію.