UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підвищення мінімальної зарплати спровокує в Україні ріст безробіття – економіст

Особливо гостра ситуація може скластися в невеликих селищах у депресивних регіонах України, де зарплати в півтори-дві тисячі гривень є звичайним явищем.

Запропоноване Кабміном та схвалене Верховною Радою дворазове підвищення мінімальних заробітних плат з 1 січня 2017 року спровокує в Україні зростання безробіття та посилить проблему бідності.

Про це у своїй статті для DT.UA пише економіст Володимир Дубровський. На його думку, на рівні мікроекономіки подібна міра є нічим іншим, як насильством над ринком праці.

к будь-яке інше насильство над ринком, воно зрештою шкодить економіці - це визнають економісти в усьому світі, але, на жаль, ілюзії наразі беруть гору. Зокрема, дослідження, виконані в інших країнах, спростовують ілюзію про нібито позитивний вплив МЗП на бідність. Навпаки, підвищення мінімальної заробітної плати призводить до зростання безробіття передусім за рахунок скорочення некваліфікованих працівників, і через це - до загострення, а не вирішення проблеми бідності", – йдеться в статті.

Дубровський вказує, що збільшення в країні рівня безробіття після непродуманого підвищення МЗП майже неминуче, при чому особливо гостра ситуація виникне в невеликих населених пунктах в депресивних регіонах, де зарплата у півтори-дві тисячі гривень сьогодні є звичайним явищем.

Крім цього, постраждають численні ФОП, в першу чергу – другої групи оподаткування.

"у фокусі удару опиниться малий і мікробізнес, який наразі забезпечує хоч якоюсь роботою жителів таких регіонів. Чимала частина таких підприємств ледь виживає, і для деяких із них підняття МЗП може теж стати останньою краплиною, яка або виведе підприємців на вулиці, або змусить їх закритися і самим податися на заробітки - в такому разі втрачатимуть роботу і ті, хто сьогодні отримує більше за МЗП", – констатує автор.

Читайте також: З сьогоднішнього дня в Україні підвищуються соцстандарти і зарплати бюджетників

6 грудня Верховна Рада України прийняла законопроект N5130 про встановлення з 1 січня 2017 мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень.

Як повідомляється в пояснювальній записці, закон визначає умови встановлення мінімальної заробітної плати, а також передбачає новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.

Згідно з опитуванням центру Разумкова, третина українців (33,9%) очікують, що підвищення мінімальної зарплати вплине на їх матеріальне становище позитивно.

Читайте про можливі негативні наслідки радикального підвищення мінімальної зарплати у статті Володимира Дубровського "Підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн: допомога бідним або насильство над ринком праці?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".