UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підприємство на Київщині змогло залучити $15 млн лівано-йорданських інвестицій

Мʼясопереробне підприємство «Агроторговий дім» з міста Тараща у Київській області, попри повномасштабну війну, змогло залучити  $15 млн лівано-йорданських інвестицій та переформатувати свою роботу, повідомляє РБК.

До повномасштабного вторгнення рф компанія займалось експортом у країни Близького Сходу великої рогатої худоби живою вагою. Однак через блокування українських портів працювати так було неможливо. Тому вирішили змінити профіль і з вирощування худоби перейшли до виробництва заморожених напівфабрикатів і їх експорту. Днями презентували оновлені виробничі потужності.

Інвестиції і розширення потужностей додатково відкриває 300 нових робочих місць. Також цей кейс свідчить про те, що, попри війну світ зацікавлений вкладати кошти в Україну.

«Ми хочем, щоб ті системи контролю, які в нас працюють були такими, що визнаються світом і продукція українська вітається на міжнародних ринках. Я впевнений, що це процес, який вже не зупинити. Коли будуть постійно створюватись нові і нові українські підприємства, які стануть символом якості», — наголошує Тарас Висоцький, перший заступник міністра агрополітики.

Читайте також: "Народжають ще": у РФ на тлі військових втрат посилили нагляд за оборотом препаратів для переривання вагітності

Мʼясопереробне підприємство «Агроторговий дім» спеціалізуються на забої та обвалюванні телятини та яловичини з відповідністю сертифікатам HACCP та HALAL. Це важливо для мусульман України, особливо тих, хто зараз воює. Про це повідомив голова Меджлісу Кримськотатарського народу Рефат Чубаров:

«Зараз в українській армії ми бачимо процес кристалізації української політичної нації, коли етнічні українці, євреї, узбеки, кримські татари, чеченці, інгуші — всі взяли зброю і захищають Україну.  Дуже багато мусульман і вони однаково з усіма мужньо захищають нашу країну. В них є певні побажання щодо продуктів харчування і тут підприємство здійснило дуже потужний крок».

На підприємстві утримується власне поголів'я великої рогатої худоби (15 000 голів). Використовуються сучасні технології обвалювання, вакуумування і шокової заморозки при -38°С, що дозволяє скоротити термін заморожування.