UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підприємствам спростять реструктуризацію кредиторської заборгованості

ДКЦПФР прийняла рішення спростити процедуру реструктуризації боргів підприємств, схваливши 8 вересня відповідний проект змін до "Положення про порядок проведення емісії облігацій підприємств та їх обігу".

Зміни дозволять компаніям випускати облігації для подальшого обміну на свою кредиторську заборгованість. Це дозволить реструктуризувати будь-який борг, окрім заборгованості щодо податків, зарплати та інших обов'язкових платежів. Обмін також буде неможливий у випадку дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, тобто при банкрутстві боржника. Для конвертації боргу підприємство повинне буде отримати згоду ради кредиторів "Коммерсантъ-Украина".

Облігації будуть випускатися на суму підтвердженої заборгованості і зараховуватися на рахунки кредиторів у цінних паперах пропорційно розмірам виданих ними позик. Сам обмін кредиторської заборгованості на бонди проходитиме у момент підписання договорів між компанією і кредиторами. Після затвердження результатів емісії та реєстрації звіту у ДКЦПФР кредити будуть вважатися погашеними. "Документами, що підтверджують оплату першими власниками 100% вартості розміщених облігацій, є договір про заміну первинного зобов'язання зобов'язанням щодо облігацій і відповідні акти звірки", - наголошується у проекті.

Документ розроблений на прохання учасників ринку, які зараз змушені шукати кошти, нехай навіть на короткий термін, для реструктуризації боргів.

Випадків обміну на облігації таких низькоризикових боргів, як кредити, за якими є застава, було небагато. Звичайно підприємства при реструктуризації обмінювали одні облігації на інші, але з більш тривалим терміном обігу, як це робили у ''Донецьксталі''.

Запропонована схема ДКЦПФР задовольняє учасників ринку. Тепер за домовленістю з кредиторами можна буде замінити кредит на облігації і при цьому не здійснювати технічні трансакції з погашення кредиту та купівлі облігацій. Експерти також вважають, що нова схема реструктуризації отримає популярність на ринку не тільки серед невеликих компаній, але і великого бізнесу, наприклад, у НАК «Нафтогаз України» (раніше компанія розплачувалася з кредиторами за допомогою векселів, але тепер з'явився вже більш цивілізований інструмент).