UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підготовка до опалювального сезону: що буде з деокупованими містами Харківщини

Теплове господарство Харківської області загалом технічно підготовлено до зими на 73,3 відсотка, але на деокупованих територіях ситуація набагато гірша..  

Влада приймає оперативні рішення, щоб підготуватися до опалювального сезону на деокупованих територіях. Про це в інтерв'ю кореспонденту "Думки" повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

За його словами підготовка до опалювального сезону на територіях, що контролювалися Україною, наразі іде за планом. Теплове господарство Харківської області технічно підготовлено на 73,3%.

Але на щойно деокупованих територіях Харківщини ситуація з підготовкою до зими набагато складніша.

Першочергове завдання - відновити постачання на ці території газу та електроенергії.

Читайте також: Опалювальний сезон 2022-2023: що буде з опаленням в Україні

"Ми оцінювали стан пошкодження електромереж, газогонів, магістральних газогонів на деокупованих територіях. Одразу необхідно на цих територіях завести комунікації та відновити критичну інфраструктуру, щоб у людей була електромережа, щоб у людей був газ в оселях, тому що 90% опалюються газом, навіть приватні домоволодіння. Альтернативного джерела опалення у людей немає, часу поставити його у людей немає, коштів – обмежена кількість", - повідомив Синєгубов.

"Тобто ми говоримо про те, що на територіях, які підконтрольні значний період часу нам, ми йдемо за планом. На деокупованих територіях ми приймаємо оперативні рішення, щоб підготуватися. Але, якщо ми будемо говорити, наприклад, про місто Ізюм, то ми знаємо, що там вкрай важка і вкрай критична ситуація. Це буде новий виклик для нас", - додав він.

Також, за словами голови Харківської ОВА, область готується до того, що через російські обстріли ситуація може змінитися в будь-яку хвилину не лише на деокупованих територіях.

"Напередодні знову була обстріляна цивільна інфраструктура міста Харкова, завтра це може бути знову критична інфраструктура. Ворог вже не один раз бив саме ракетами по критичній інфраструктурі. Тому спрогнозувати, як буде надалі, ми не можемо. Зараз ми робимо все можливе, щоб тепло в оселях було", - зазначив Синєгубов.

Нагадаємо, волонтери у Варшаві з липня констатують нову хвилю біженців із українських міст.