Зокрема, більше десятка інтернет-сайтів розмістили ряд схожих публікацій, що розповідають про «зниження соціальної напруженості в селі завдяки фіксованій ціні на балонний газ». На багатьох сайтах статті передруковано без будь-яких правок і змін.
Нагадаємо: 23 серпня у деяких друкованих та електронних ЗМІ з'явилися публікації про спецаукціони, які містять однаковий тезовий ряд, єдиний склад спікерів і часто дублюють пропозиції та цілі абзаци.
За даними OilNews, координацію проведення PR-кампанії із захисту чинної системи аукціонних продажів зрідженого газу держкомпаніями провадять фахівці фірм, що входять в сферу впливу Дмитра Фірташа, і відомств, підзвітних Міненерго вугілля. До них належить дочірня компанія НАК «Нафтогаз Україна» «Укргазвидобування», що очолює Юрій Борисов, який до цього обіймав посаду головного виконавчого директора холдингу OSTCHEM Holding AG, що належить Д.Фірташу.
«Укргазвидобування» - найбільший український виробник зрідженого газу - близько 215 тис. т/р., що становить 25% національного ринку. Згідно з постановою Кабміну № 599 від 4.04.2000 р. увесь газ компанія продає на спецаукціонах для потреб населення за регульованими державними цінами, які в кілька разів нижчі за ринкові.
Тим часом основними покупцями даного ресурсу виступають перекупники, які згодом реалізують пільговий газ за ринковими цінами. Так, у травні 2011 р. «Укрнафта» й «Укргазвидобування» продали на спецаукціонах увесь газ власного виробництва до кінця 2011 р. (196,63 тис. т) за ціною 2 130 грн/т. Сьогодні цей газ пропонують на ринку по 10 500 - 11 500 грн/т.
Як повідомило OilNews джерело в Мінекономрозвитку, нещодавно віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв дав доручення вивчити ситуацію, пов'язану з різким зростанням цін і браком зрідженого газу на ринку в липні-серпні.
Джерело не виключило, що за результатами перевірки можуть внестиі зміни в нормативну базу, зокрема до постанови № 599.
Раніше DT.UA пис алj про існування схеми на ринку зрідженого газу, яка дозволяє заробляти декільком компаніям на посередництві.
На спецаукціонах 8 компаній скуповують 80% ресурсу, перепродаючи його згодом учасникам ринку або ж експортуючи за кордон. Як результат місячний заробіток цих компаній становить близько 240 мільйонів гривень.