Послаблення курсу долара щодо євро з 1,23 до 1,29 - перший сигнал, що передвіщає початок тривалого періоду слабкого долара проти більшості світових валют, у т.ч. гривні, вважають експерти.
Додатковим чинником, що грає проти долара, буде оголошення третього раунду "кількісного послаблення» (QE-3), про що Федеральна резервна система (ФРС) США може заявити у найближчий час. По суті мова йде про чергову великомасштабну емісію.
«Керівництво ФРС США пояснює необхідність емісії незабезпечених доларів тією обставиною, що це дасть можливість простимулювати розвиток економіки, яка зараз переживає не найкращі часи», - говорить президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
Внаслідок емісії долара зростуть ціни на товарно-сировинні (нафта, пшениця) і захисні (золото) активи. Як правило, відзначають експерти, збільшення цін даних активів веде до зростання апетиту інвесторів до ризику, а також до послаблення курсу долара проти євро і «сировинних» валют.
На думку фахівців, зростання вартості сировинних і захисних активів позитивно позначиться на зовнішньоторговельному балансі України, оскільки підвищаться ціни на основну експортну продукцію нашої країни (чорні метали, зернові, продукція хімічної промисловості).
Стосовно курсу гривні, на думку фінансових аналітиків, є істотна ймовірність того, що синхронно з валютами розвинених країн, що дорожчають проти долара, зміцниться і курс національної валюти України. !zn