UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перші три виробники отримали часткову компенсацію від держави при купівлі української сільгосптехніки

Три компанії отримали "кешбек" від держави за програмою  "Зроблено в Україні". 

Перші три агропідприємства отримали 25% компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки. Про це розповіла Юлія Свириденко, перший віцепрем’єр-міністр України - міністр економіки України, повідомляє пресслужба Мінекономіки. Цьогоріч на компенсації за купівлю української сільгосптехніки в бюджеті передбачили 1 млрд грн.

Читайте також: Юлія Свириденко: в Україні зростає кількість операторів протимінної діяльності — 33 отримали сертифікати

«Завдяки цьому аграрії змогли з меншими витратами придбати більш сучасну техніку і підвищити свою продуктивність та конкурентоздатність на ринку. І що важливо, такими кроками ми сприяємо зростанню попиту на українську сільгосптехніку та прагнемо стимулювати збільшення обсягів її виробництва», - зазначила Юлія Свириденко.

Читайте також: ВВП України взимку збільшився на 3,6%: Економіка демонструє відновлювальне зростання — Юлія Свириденко

Перші три агропідприємства, які отримали компенсацію, працюють в Дніпропетровській, Тернопільській та Черкаській областях. Загальна вартість придбаної ними сільгосптехніки - 880 тис. грн, а загальна компенсація від держави склала 220 тис. грн. 

Зокрема, агрокомпанії купили:

Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання,  агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи. Участь в програмі бере 31 банк. Перелік постійно оновлюється відповідно до заявок, що надходять до міністерства. Наразі у ньому фігурують 64 українських виробника та 6 691 номенклатурна позиція техніки.

Раніше ми розповідали про те, що цьогоріч в Україні посіяли більше ячменю, гороху, вівса та кукурудзи, а пшениці - менше. За попередніми оцінками Мінагрополітики, у 2024 році валове виробництво зернових та олійних культур складе близько 74 млн т.