Підстав для підвищення тарифів на утримання житла у Києві немає. Про це свідчать дані перевірки, яка була проведена Державною інспекцією з контролю за цінами, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Антимонопольним комітетом у виконкомі Київської міськради (Київської міської державної адміністрації).
"Враховуючи те, що тарифи на послуги з утримання житла у місті Києві є одними з найвищих серед регіонів України і перевищують середній рівень по Україні (1,91 гривні за 1 квадратний метр), Держцінінспекція зробила висновок про те, що підстав для підвищення тарифів на утримання житла в Києві немає", - йдеться у повідомленні.
Результати перевірок свідчать про те, що в основному розрахунки тарифів проведені у відповідності з встановленими нормативами і порядками.
Також, проведеним аналізом встановлено резерви для проведення оптимізації окремих статей витрат, зокрема адміністративних витрат і витрат на утримання загальновиробничого персоналу.
Згідно з підсумками фінансово-господарської діяльності ЖЕО за 2012 рік та I квартал 2013 року фактичні видатки на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відшкодовуються діючими тарифами на 83,5% і 88,6% відповідно.
Рівень встановлених тарифів для будинків комунальної форми власності (без рентабельності) коливається від 56 копійок за 1 квадратний метр до 3,52 гривні за 1 квадратний метр, середній тариф становить 2,80 гривні за 1 квадратний метр.
Для інвестиційних будинків, що обслуговуються приватними ЖЕО, мінімальний тариф становить 2,05 гривні за 1 квадратний метр, максимальний - 14,91 гривні за 1 квадратний метр (житловий будинок на вулиці Тараса Шевченка 27б, виконавець послуг - ТОВ "Планета Житло-Сервіс"). Середній розмір тарифу для такого житла становить 5,50 гривні за 1 квадратний метр.
"Разом з тим, тарифи на централізоване опалення, водопостачання і водовідведення в Києві є одними з найнижчих серед обласних центрів України", - зазначають у Держінспекції.
Так, тарифи за теплопостачання з оплатою до 20 числа встановлені на рівні 237,70 гривні за гігакалорію , після 20 числа - 253,15 гривні за гігакалорію (виробник ВАТ "Київенерго"), при середньому по Україні - 238,48 гривні за гігакалорію .
Тарифи на централізоване водопостачання з оплатою до 20 числа становлять 1,80 гривні за кубічний метр і після 20 числа - 1,98 гривні за кубічний метр при середніх по Україні - 3,10 гривні за кубічний метр.
Тарифи на централізоване водовідведення відповідно встановлені на рівні 1,38 гривні за кубічний метр і 1,52 гривні за кубічний метр (виробник ПАТ "АК "Київводоканал"), (середній по Україні - 2,23 гривні за кубічний метр).
Тож за результатами перевірки робочою групою КМДА надано пропозиції провести розрахунок витрат балансоутримувачів теплових пунктів на підставі аналізу фактичних витрат на утримання цих пунктів і здійснити наступні заходи з метою підтвердження розміру тарифів на послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання до економічно обґрунтованого рівня.
Окрім того, КМДА повинна затвердити норми споживання води, індивідуальних норм прибирання і вивезення снігу та посипання протиожеледними сумішами. !zn
Читайте також:
У Кабміні пообіцяли, що ЖКГ-тарифи для населення зростати не будуть
Влада просто заграє з бідними, коли говорить про підвищення тарифів для багатих - екс-чиновник НБУ