UA / RU
Підтримати ZN.ua

Передача заморожених російських активів Україні є елегантною справедливістю – Роберт Зеллік

Країни G7 не зберігатимуть свої резерви в російських рублях, венесуельських боліварах чи китайських юанях.

Країни G7 обговорюють передачу Україні заморожених російських резервів. Про це пише президент Світового банку у 2007-2011 роках Роберт Зеллік, передає FT. Росія веде проти України війну на виснаження, тому друзі України мають надіслати сигнал, що Москва не переживе Київ.

Читайте також: Трамп не покине Україну. Є добрий шанс, що саме він допоможе Києву перемогти — експрем'єр Британії Джонсон

«Це елегантна справедливість – робити це з власними активами Росії», - аргументує  Роберт Зеллік.

Він вказує на той факт, що країни тримають резерви для захисту від макроекономічних ризиків, а не для того, щоб перегнати своїх сусідів. Проте, незважаючи на те, що Китай заохочує використання юаня для торгівлі, країни не покладаються на китайську валюту для своїх резервів.

Країни-ізгої завжди могли вільно націоналізувати іноземні інвестиції без компенсації чи законної підстави, проте країни G7 навряд чи будуть зберігати свої резерви в російських рублях, венесуельських боліварах чи навіть китайських юанях.

Роберт Зеллік акцентує: якщо хтось схвалює надсилання зброї для боротьби з російськими солдатами, виглядає дивним ухилятися від передачі російських активів українським жертвам.

"Малоймовірно, що уряди та їх громадськість відправлять заморожені мільярди назад до Росії. Тоді треба думати, як можна конструктивно використати резерви. Передача російських резервів має доповнити продовження військової та фінансової підтримки з боку ЄС, США та інших друзів України", - наголошує економіст.

Раніше ми писали про те, що у держав, які обстоюють цінності демократії, немає "розмінних монет" для переговорів з диктаторами.