Міністр юстиції України Денис Малюська впевнений, що урядовий законопроєкт №10439 щодо реформування Бюро економічної безпеки не суперечить вимогам міжнародних партнерів до України, як стверджують його критики. Про це він заявив на своїй сторінці у Фейсбук.
Нагадаємо, що претензії до урядового проєкту в основному пов'язані з тим, що він відкладає переатестацію працівників БЕБ на період через рік після війни і надає Кабміну, а не Верховній Раді, право формувати правила переатестації.
Однак, на думку Малюськи, переатестацію вирішили відкласти через складну ситуацію на ринку праці.
"Ми мали багато внутрішніх дискусій щодо переатестації вже зараз. Аргументи "проти" переважили, оскільки зараз просто не існує достатньо непрацевлаштованих кваліфікованих та порядних людей, які могли б замінити співробітників БЕБ так, щоб робота покращилась. Проблеми з кадрами відчувають усі і в приватному, і в публічному секторі. Перспективи будуть набагато кращими, коли наші воїни повернуться з війни – непрацевлаштованих, патріотичних, чесних та налаштованих на реформи буде більше на порядок. ІМХО [на мою скромну думку], буде саме час для переатестації всюди, не лише у БЕБ", – написав міністр у Facebook.
За його словами, новий керівник БЕБ має достатньо важелів, щоб очистити Бюро від «поганих кадрів».
"Нормальний (не криворукий) новий керівник зможе легко зачистити БЕБ від поганих кадрів (якщо такі там ще залишаться). Інструментів для цього – безліч. Особливо під час війни. Можливостей завести нову команду (якщо така команда існуватиме) – і зараз безліч. В БЕБ працює лише четверта частина від необхідного кадрового складу. Тисячі чесних детективів, якщо ви існуєте, готуйтесь прийти на роботу, вакантних місць навіть вже зараз – безліч", – написав Малюська.
У січні Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №10439 «Про внесення змін до Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» щодо удосконалення роботи Бюро», який мав би удосконалити діяльність БЕБ , однак на практиці законопроєкт не міняє основних моментів у роботі Бюро. Насамперед законопроєкт зберігає вплив Офісу президента на цю правоохоронну структуру. Сам же документ уряду допомагали розробляти заступники голови ОП Олег Татаров та Ростислав Шурма.
Олександр Лємєнов проаналізував, як саме БЕБ планують «перезавантажити», і вказує, що заяви Банкової про покращення бізнес-клімату після прийняття цього закону не відповідають дійсності. Аргументи він навів у статті «Перезавантаження БЕБ — листок подорожника на розбитому колінці бізнесу».