UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пенсійний фонд заважає Україні піднятися в рейтингу Doing Business

Якби Пенсійний фонд перейшов до електронного декларування щодо єдиного соціального внеску (ЄСВ), Україна могла б ще більше піднятися в рейтингу простоти ведення бізнесу. Також один з необхідних першочергових заходів - скорочення витрат часу на адміністрування зарплатних податків.

Україна могла б поліпшити свої позиції в щорічному рейтингу Світового банку Doing Business («Простота ведення бізнесу») і, зокрема, за критерієм «Paying Taxes» («Сплата податків»), якби Пенсійний фонд, за прикладом податкової служби, перейшов до електронного декларування щодо єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Сприятливо на бізнес-оцінки України вплинуло б також зниження періодичності платежів і зменшення розміру з єдиного соцвнеску, подальша гармонізація податкового і бухгалтерського обліку, спрощення звітності з податку на прибуток і ПДВ.

Таку думку в коментарях для ZN.UA висловив партнер PwC Україна (PricewaterhouseCoopers) В'ячеслав Власов, коментуючи опубліковані сьогодні (21 листопада) деталізовані показники рейтингу Світового банку «Сплата податків 2013».

Нагадаємо, що Україна в порівнянні з минулим роком поліпшила свої показники в ньому на 18 позицій, піднявшись з 183 на 165 місце.

«Згідно з рейтингом, Україна поліпшила свої показники по всіх параметрах за останній рік, а найбільш суттєво - за показником «Кількість податкових платежів». Причому основним чинником поліпшення стало введення системи електронного декларування», - розповідає Власов.

Він також зазначив, що згідно з висновками РБ, проведення податкової реформи та запровадження системи електронного декларування в Україні відповідає передовим трендам в регіоні. Зокрема Україна зазначена як одна з трьох країн регіону, що найбільш істотно скоротила за останні 8 років кількість часу, необхідного для дотримання податкового законодавства. Більш того, Світовий банк прогнозує подальше покращення цього показника.

Стрибок України в рейтингу Doing Business - не привід для самозаспокоєння

Водночас Власов звертає увагу, що статистика Світового банку за кількістю часу, який необхідно для дотримання податкового законодавства (491 година), відрізняється від даних, наданих PricewaterhouseCoopers.

«За нашими підрахунками цей показник повинен дорівнювати 305 годинам, що наближає Україну до середніх світових і регіональних показників», - уточнює експерт.

Представник PricewaterhouseCoopers вважає, що для скорочення цього показника необхідна подальша гармонізація податкового і бухгалтерського обліку, спрощення звітності з податку на прибуток, спрощення звітності з ПДВ, спрощення документообігу, пов'язаного з адмініструванням ПДВ.

«Одна з необхідних першочергових заходів - це все ж скорочення витрат часу на адміністрування зарплатних податків. За оцінками Світового банку, вони сьогодні займають у бізнесу близько 192 годин на рік. Необхідно спростити правила розрахунку єдиного соціального внеску та звітності за зарплатними податками», - резюмував представник PricewaterhouseCoopers. !zn

Читайте також:

Doing Business-2013: щоб промінчик не згас ...

Бізнес не помітив кардинальних змін у кращий бік у податковій системі

Для поліпшення інвестпривабливості України потрібна політична воля, - німецький експерт

Іноземні аналітики радять Азарову зробити більш прозорим бюджетне планування

Україна зможе залучити додаткові інвестиції завдяки покращенню позицій у рейтингу Doing Business-2013