UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пенсія з втрати годувальника: чи можуть її отримати члени сім’ї зниклого безвісти за особливих обставин

Пояснення дали в ПФУ.

В Україні існує декілька видів пенсії. Це пенсія за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

Читайте також: Показник сердньої зарплати в Україні: чому він важливий для пенсіонерів

В Пенсійному фонді України пояснили, як призначається пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин

Непрацездатні члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

Перелік непрацездатних членів сім’ї, які мають право на такий вид пенсії, визначено статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Заява про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника та необхідні документи подаються до сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України. Звернутись за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника можна також через вебпортал електронних послуг Фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису або через засоби порталу державних послуг "Дія". У такому випадку до заяви додаються скановані копії оригіналів документів.

Обов’язково до пакету документів необхідно додати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу, наявного у особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Пенсія призначається відповідно до положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин, нараховується за весь час, протягом якого зберігається правовий статус зниклої особи.

Нагадаємо, чи може перейти на пенсію за втратою годувальника особа, що виїхала з окупованої території. Через військову агресію РФ деякі території Україні знаходяться в тимчасовій окупації.