UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пенсії військових: як військовослужбовцю вийти на пенсію за змішаним стажем

Військові пенсії призначають на підставі окремого закону.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, багато сміливих українців стали на захист своєї країни. Юрист Іван Колганов пояснив, у якому випадку військовому можуть призначити пенсію за змішаним стажем.

Читайте також: Страховий стаж: як отримати довідку про його підтвердження

Змішаний страховий стаж – це поєднання страхового стажу, який накопичений на військовій службі за вислугу років чи іншій службі на підставі Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із загальним страховим стажем. У другому випадку мається на увазі стаж, який людина отримала під час заняття іншою трудовою діяльністю та сплачувала ЄСВ.

Вже згадуваний Закон № 2262 стверджує, що для нарахування такої пенсії потрібно мати страховий стаж 25 років, з яких військова служба повинна займати не менш ніж 12 календарних років та 6 місяців. Окрім військової служби, це ще може бути служба в органах внутрішніх справ. Крім цього, діють наступні вимоги:

У таких випадках особа може розраховувати на відповідну пенсію.

Юрист зазначив, що, на жаль, українські пенсіонери (зокрема – і військові) нерідко стикаються з тим, що представники Пенсійного фонду не враховують їхні законні права. Тож судові справи, де територіальні підрозділи ПФ виступають в ролі відповідача, насправді є дуже частими. Ситуації можуть бути різноманітними. Приміром, ПФУ спонукає доводити страховий стаж у його загальній частині, посилаючись на нечіткість записів у трудовій книжці.

Відповідно до проєкту державного бюджету, у 2024 році планують збільшити прожитковий мінімум. З 1 січня 2024 він становитиме 2920 грн. У зв’язку з цим пенсії можуть зрости.