Згідно з українським законодавством, у 2022 році для виходу на пенсію за віком необхідно накопичити щонайменше 29 років страхового стажу. Ця цифра збільшуватиметься з кожним роком до 2028 року.
У Пенсійному Фонді України розповіли, що матері можуть зарахувати до свого стажу період догляду за малолітніми дітьми, пише «На пенсії».
Процедура збільшення пенсійного стажу за рахунок включення до нього періоду догляду за малолітньою дитиною ґрунтується на наявності у непрацюючої матері таких підтверджуючих документів:
- свідоцтво про народження дитини або її паспорт;
- документ про те, що до досягнення дитиною 3 років мати не працювала (витяг із трудової книжки, відомості про відсутність підприємницької діяльності).
У разі смерті дитини необхідно надати свідоцтво про смерть.
Страховий стаж при розрахунку пенсії може бути збільшений за рахунок додавання терміну догляду за дитиною, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи до досягнення нею 12-річного віку.
Підставою для додавання цього проміжку часу до трудового стажу є:
- свідоцтво про народження дитини або її паспорт (свідоцтво про смерть);
- посвідчення дитини, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС;
- документ, що підтверджує, що до досягнення дитиною 12 років один із батьків не працював;
- заяву про те, що ніхто з батьків не скористався «чорнобильською» пільгою за пунктом 13 статті 30 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».