Українці можуть самостійно дізнатися розмір пенсії,скориставшись спеціальним електронним сервісом від Пенсійного фонду. Це можна зробити за допомогою пенсійного калькулятора, пише ПФУ.
Яку інформацію можна побачити у пенсійному калькуляторі
За допомогою електронного сервісу можна дізнатися таку інформацію:
- Зарплата та страховий стаж – обчислення відбувається на основі даних, що є у реєстрі застрахованих осіб держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
- Право на призначення пенсії та дату, коли це відбудеться – сервіс обчислює дані щодо стажу, згідно зі статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
- Розмір пенсії – визначається у поточних цінах та виходить із розрахункового значення, що отримане за допомогою пенсійного калькулятора.
- Розрахунок пенсії та її складові – можна побачити помісячний розрахунок коефіцієнтів заробітної плати, страховий стаж, розмір пенсії за формулою, доплату за понаднормовий стаж.
Слід зазначити, що результати розрахунку пенсії будуть зберегтися в особистому кабінеті, їх можна буде переглянути у будь-який час.
Як користуватися пенсійним калькулятором
Для того, щоб скористатися сервісом, необхідно:
- Зареєструватися на Порталі ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису або Дія.Підпис
- Обрати алгоритм розрахунку пенсії – як за введеними даними, так і враховуючи стаж, що набуто на дату настання пенсійного віку.
- Актуалізувати дані трудової діяльності – доповнити періоди трудової діяльності з визначенням зарплати та відредагувати суми щомісячного заробітку (за потребою).
- Зробити розрахунок пенсії, натиснувши на кнопку "Зберегти та розрахувати".
- Користувач матиме змогу переглянути дані щодо розміру пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку, а також протокол розрахунку.
В Україні повна або часткова втрата здоров’я дає людині право на отримання статусу непрацездатного (обмежено працездатного) і оформлення пенсії по інвалідності. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність, а її розмір залежить від отриманої групи інвалідності.