Вуглеводневим підприємствам розіслали рекламний проспект з пропозицією щодо продажу п'яти спецдозволів на користування надрами, на підставі яких зараз працюють підприємства, що пов'язані з подсанкціонним бізнесменом Павлом Фуксом. Однак він спростовує дану інформацію , пише ЕП.
Відзначається, що раніше було рішення Держслужби геології і надр анулювати два десятка спеціальних дозволів на користування надрами, якими володіло ТОВ "Голден Деррік".
"Сам Фукс спростовує зв'язок з згаданими родовищами, але зречення не скасовує інстинкту самозбереження", - йдеться в матеріалі ЕП.
У статті вказані слова секретаря РНБО Данилова: "СБУ займеться 23 компаніями, які дивним чином отримали спеціальні дозволи на видобуток вуглеводнів - відкрито кримінальне провадження".
"Всі ці компанії отримали спецдозволу на позаконкурсній основі - під приводом так званої апробації запасів. 16 з них отримали спецдозволи на видобуток вуглеводнів. Решта сім - на видобуток залізної руди і солі", - пояснили в Держгеонадрах виданню.
Однак Фукс заявив, що, як мінімум, з частиною фірм не пов'язаний. "Я не знаю цих компаній", - сказав Фукс.
Нагадаємо, у березні Данілов оголосив про введення санкцій проти 19 компаній, які працюють в сфері користування надрами. Зокрема, це стосується компаній "Геоконнект", "Глобал Геоінвест", "Транссетгео", "Геопост", "Геовертікаль", "Геотаргет","Надрапрайд", "Геофорс", "Геостенс", "Надравестгруп", "Бест ойл компанії", "Надрапростір", "Інфогеотренд", "Ейджін марка, "Екогазальянс", "Епівал енерджі", "Юнол Ойл", "Профіннафт", "Бестгеотек". Тоді ексдепутат Сергій Лещенко повідомив, що деякі з цих компаній пов’язані з Фуксом.
Пізніше прес-служба Фукса розповсюдила повідомлення, в якому бізнесмен заперечує, що компанії, які потрапили під санкції РНБО 19 березня і які займаються видобутком надр в Україні, належать йому.