За закон, який також дозволяє звільнити тисячі держслужбовців, проголосували депутати керівної соціалістичної партії ПАСОК.
Кредитори дали зрозуміти, що без цих заходів Греція не отримає черговий транш кредитів, які утримують країну від дефолту через 350-мільярдний борг.
Новий закон вперше вводить єдиний штатний розклад і сітку оплати праці для держслужбовців. Будуть скасовані численні надбавки до окладу, серед яких ті, що нещодавно викликали критику як не пов'язані з продуктивністю праці. Середня зарплата держслужбовця скоротиться приблизно на 20% на додаток до 18-відсоткового скорочення роком раніше. Також передбачено 45-відсоткове скорочення окладів у державних компаніях у порівнянні з рівнем 2009 року. Завдяки цим заходам планується заощадити до 2 мільярдів євро щорічно.
Крім того, від нових скорочень постраждають пенсіонери. Та частина пенсії, яка перевищує 1000 євро на місяць, буде урізана на 20%, причому для пенсіонерів молодше 55 років (в основному військових, пожежників і працівників берегової охорони) пенсія скоротиться на 40%. Також скоротиться додаткова пенсія для цілого ряду пенсіонерів, які працювали в держсекторі. Скоротиться і одноразова виплата при виході на пенсію.
Крім того, уряд за наполяганням кредиторів робить ринок праці більш гнучким. Зокрема, як мінімум до 2014 року буде заморожена можливість профспілок укладати загальногалузеві трудові договори. Замість цього, колективні договори укладатимуться на рівні компаній, що дасть роботодавцям більше можливостей для зниження вартості робочої сили.
Нарешті, уряд пішов назустріч тиску кредиторів, погодившись звільнити в "робочий резерв" близько 30 тисяч з 750 тисяч держслужбовців. Працівники будуть отримувати 60% зарплати протягом року, після чого будуть звільнені. Дана міра стосується майже виключно людей передпенсійного віку, яким залишилося працювати близько року до виходу на пенсію, що скоротить можливу економію коштів.
Додатково скорочений не оподатковуваний прибутковим податком мінімум щорічних доходів - з 8 до 5 тисяч євро.