UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент ратифікував угоду про кредит на очищення води в Маріуполі

Франція виділить Україні 64 мільйони євро терміном на 30 років.

Парламент ратифікував рамкову угоду України і Франції про надання 64 мільйонів євро кредиту на забезпечення постачання Маріуполя питною водою. Законопроект №0218 підтримали 258 народних депутатів, свідчать дані поіменного голосування на сайті Верховної Ради.

"Реалізація проекту передбачає створення у Маріуполі сучасного комплексу з очищення та знезараження води з метою забезпечення населення та підприємств якісною питною водою в необхідних обсягах. А також модернізацію існуючої системи централізованого водопостачання/водовідведення для зменшення втрат питної води і скидання стічних (каналізаційних) вод у навколишнє середовище", - йдеться у пояснювальній записці.

Крім цього, проект передбачає створення резервних джерел водопостачання міста, що знаходиться в зоні бойових дій, на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

Очікується, що 64 мільйони євро кредиту покриють 100% вартості проекту. При цьому 70% коштів необхідно витратити на купівлю французьких товарів і послуг, а 30% - на придбання українських або іноземних.

Понад 1 мільйон євро кредиту піде на фінансування допомоги з управління проектами. Зокрема, будівництво в Маріуполі заводу з виробництва питної води (із використанням французьких технологій) та модернізацію супутньої інфраструктури.

Договором також передбачена розробка до 2040 року генерального плану з удосконалення системи водопостачання та водовідведення міста.

Кредит Україні надається терміном на 30 років, пільговий період - десять років. Відсоткова ставка ставка кредиту становитиме 0,8% річних. У проекті візьмуть участь французькі компанії Stereau і Beten International.

Проект закону визначає фінансування та порядок повернення кредиту, нарахування відсотків за прострочені платежі та низку інших умов, пише "РБК-Україна".

Зазначимо, проблема знезараження води гостро стоїть на окупованих Росією та прифронтових територіях Донбасу. Небажання окупантів ремонтувати цивільну інфраструктуру провокує періодичні спалахи масових отруєнь та створює підґрунтя для забруднення акваторій Чорного і Азовського морів.

Нагадаємо, восени минулого року в тимчасово окупованих Докучаєвську та Макіївці місцеві жителі масово отруїлися питною водою. До лікарень Донецька і Макіївки ушпиталили 117 дорослих і дітей.

Підприємству "Вода Донбасу" було відомо про проблеми з якістю води, напередодні вони рекомендували перед вживанням кип'ятити її 5-7 хвилин. Причиною отруєння стало використання марганцю для дезінфекції води замість хлору, який закінчився.