UA / RU
Підтримати ZN.ua

Папа римський закликав до зміни світової економічної моделі

Економічні моделі, які побудовані на ідеї здобуття максимального прибутку і які заохочують конкуренцію, виявилися не в змозі відповідати базовим потребам багатьох людей і можуть стати причиною соціальної нестабільності, впевнений Бенедикт XVI.

Папа римський Бенедикт XVI закликав світову спільноту до створення нової економічної моделі і введення етичних норм для ринків, оскільки, на його думку, світова фінансова криза довела, що капіталізм не захищає найбільш вразливі верстви суспільства. Така заява міститься в промові понтифіка, приуроченій до Дня всесвітніх молитов про мир, який щорічно відзначається 1 січня, передає Reuters.

Текст промови щорічно розсилається главам держав і урядів, а також міжнародним і неурядовим організаціям. Послання традиційно присвячено способам підтримання миру і усунення загроз конфліктів.

У посланні 2012 Бенедикт XVI висловив думку, що економічні моделі, які побудовані на ідеї здобуття максимального прибутку і які заохочують конкуренцію, виявилися не в змозі відповідати базовим потребам багатьох людей і можуть стати причиною соціальної нестабільності.

«Викликає тривогу поява вогнищ конфліктів і напруженості через зростання нерівності між багатими і бідними та поширення егоїстичного і індивідуалістичного світогляду, що призводить до нерегульованого капіталізму», - вважає папа римський.

На думку понтифіка, крім створення нової економічної моделі основоположним і необхідним кроком також є створення «етичних структур для валютних, фінансових і комерційних ринків». Такий захід дозволить стабілізувати і краще контролювати ринки, щоб вони не завдавали шкоди бідним верствам населення.

У тексті промови понтифік також підкреслив, що продовольча криза залишається загрозою для жителів деяких куточків світу. Крім того, Бенедикт XVI підтвердив позицію католицької церкви, яка засуджує одностатеві шлюби. !zn

Читайте також:

На месу папи римського в Гавані зібралося 700 тис. осіб


Тимошенко дали премію папи римського


Папа римський дав своє благословення на спілкування в соціальних мережах


Ватикан зняв звинувачення з євреїв у розп'ятті Христа