П'ять екс-кандидатів у президенти України у порушення закону не повернули до державного бюджету внески на суму понад 3,8 мільйона гривень, повідомила у Facebook член Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак. НАЗК направило до Національної поліції відповідні матеріали.
"До Нацполіції відправлені матеріали на розпорядників виборчих фондів Юрія Кармазіна, Віктора Кривенка, Євгена Мураєва, Ігоря Смешка та Віталія Скоцика. Матеріали щодо можливих ознак кримінального правопорушення НАЗК направило за фактами виявлених порушень у здійсненні добровільних внесків до виборчого фонду кандидатів та дій розпорядників фондів, які "закривають" очі на вимогу закону відмовитися від внесків і перерахувати кошти до бюджету", - йдеться у повідомленні.
Зокрема, екс-кандидати не повернули до держбюджету такі суми:
- Юрій Кармазін - 250 000 грн;
- Віктор Кривенко - 191 750 грн;
- Євген Мураєв - 1 808 500 грн;
- Ігор Смешко - 1 000 000 грн;
- Віталій Скоцик - 554 000 грн.
Корчак зазначила, що всім розпорядникам повідомили про надходження внесків з порушенням українського законодавства та про зобов'язання відмовитися від таких внесків протягом трьох днів.
У неділю, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.
7 квітня ЦВК підбила підсумки першого туру виборів президента України й оголосила їх остаточні результати. Згідно з даними Центрвиборчкому, Зеленський отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн голосів), Порошенко - 15,95% (понад 3 млн голосів). На третьому місці опинилася Юлія Тимошенко з 13,40% (понад 2,5 млн голосів).
Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. Другий тур виборів голови держави призначено на 21 квітня. Докладніше про ставлення західних партнерів до виборів та кандидатів у президенти читайте в статті Тетяни Силіної "Аналіз кандидатів - версія Заходу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".