UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ostchem Фірташа намагається відтермінувати на 10 років виплату 185 млн грн боргу "Газу України"

Якщо суди задовольнять прохання ПАТ "Рівнеазот" і ВАТ "Азот", через 10 років реальна сума боргу може бути суттєво зменшена внаслідок інфляції.

1 жовтня 2014 року о 14:30 господарський суд Черкаської області під головуванням суді Н.Спаських розгляне заяву ВАТ "Азот" про відстрочку виконання рішення суду від 09.03.2011 року на 10 років по справі №09-06/2572 за позовом ДК "Газ України" (дочірня компанія "Нафтогазу України") до відповідача ВАТ "Азот".

Ще 2011 року суд задовольнив позов "Газу України" і зобов'язав черкаський "Азот" сплатити позивачу більш ніж 165 млн грн заборгованості за раніше спожитий газ.

Сьогодні ж о 12.00 господарським судом Рівненської області (суддя –Бережнюк) розпочнеться розгляд заяви ПАТ "Рівнеазот" про відстрочку виконання рішення суду від 26.03.2013 року на 10 років по справі №918/213/13-г за позовом ДК "Газ України" до відповідача ПАТ "Рівнеазот".

"Рівнеазот" заборгував "Газу України" 19,701 млн грн за спожитий раніше газ.

Хімічні підприємства ПАТ "Рівнеазот" і ВАТ "Азот", а також горлівський концерн "Стірол" та "Сєвєродонецьке об"єднання "Азот" складають холдинг Ostchem, який входить в Group DF українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Фірташ кілька місяців тому заарештован у Відні, та після внесення застави нині перебуває під домашнім арештом і, за даними джерел DT.UA, намагається врятувати рештки свого бізнесу в Україні. З огляду на цю обставину Фірташ вочевидь розраховує на відтермінування виплати майже 185 млн грн на 10 років.

На думку юристів, якщо суди задовольнять прохання ПАТ "Рівнеазот" і ВАТ "Азот", через 10 років реальна сума боргу може бути суттєво зменшена внаслідок інфляції і "Газ України" (тобто НАК "Нафтогаз України") ризикує недоотримати значну суму боргу цих підприємств Фірташа, тим більше, що невідомо, що відбудеться з бізнесом власника Group DF до 2024 року.

Разом з тим, якщо господарські суди відмовлять підприємствам Фірташа у відтермінуванні сплати боргу, "Нафтогаз України" зможе поповнити свій бюджет і спрямувати більше коштів на закупівлю реверсного газу і диверсифікацію джерел і маршрутів газопостачання України. !zn